Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
Hormon wzrostu
#1
Hormon wzrostuKlasyfikacja: Prekursor GH / IGF-1
Przeznaczenie: przyrost masy mięśniowej oraz siły w połączeniu z redukcją tkanki tłuszczowej
Opakowanie: 10ui , 16ui
Substancja czynna:HGH
Przeciętne dawkowanie:4-12ui i dużo więcej.
Działanie odczuwalne po 1 miesiącach brania
Długość dawkowania: minimum 6 miesięcy
Okres półtrwania (aktywnego działania) w zależności od podania podskórni/domięśniowo
Czas wykrywania :Mocz 6h , Krew 24H
Aromatyzacja: Nie
Konwersja do DHT:
Blokowanie układu HPTA:nie
Odblokowanie PCT: nie
Hormon wzrostu , nazywany też somatotropiną , jest hormonem przedniego płata przysadki mózgowej, wydzielanie jest kontrolowane przez neurohormony podwzgórza - somatostatynę (hamuje) i somatoliberynę (uwalnia). Poziom jego wydzielania w organizmie osiąga najwyższe wartości w okresie dojrzewania, kiedy powoduje wzrost tkanek, depozycje protein oraz rozpad podskórnej tkanki tłuszczowej. W późniejszym okresie poziom GH spada, pozostaje jednak nadal obecny. Somatotropina występująca w organizmie jest sekwencją 191 aminokwasów. Hormon ten został wyizolowany przez naukowców w celach terapeutycznych, głównie do leczenia niedoczynności przysadki mózgowej. Okazuje się być skutecznym lekiem na karłowatość, jeśli terapie rozpocznie się już w okresie dojrzewania.Jako hormon peptydowy GH może być podawany jedynie drogą podskórną , domięsniową oraz dożylną. Rzekomo przy podawaniu podskórnym spala się tłuszcz w miejscu iniekcji.
HCG pojawiło sie pierwszy raz na rynku w latach 1980 i była wtedy pozyskiwana z przysadki mózgowej zmarłych. Niestety pozyskiwany w ten sposób gh często powodował chorobę mózgu zwaną Choroba Creutzfeldta i Jakoba. Dzisiaj praktycznie wszystkie dostępne HGH są formami pozyskiwanymi syntetycznie, na drodze inżynierii genetycznej. W chwili obecnej w USA wytwarza się 2 preparaty zawierające HGH. Pierwszy to Humatrope z Eli Lilly Labs, zawierający prawidłową strukturę 191 aminokwasów oraz Protropin z Genentech'u ze 192 aminokwasami.

Nieświadomi zawodnicy często stykają się z ofertami producentów oferujących GH w postaci preparatów doustnych lub wziewnych.Wydzielanie GH ma charakter pulsacyjny z największą częstotliwością i amplitudą pulsów w godzinach nocnych (po zaśnięciu). Okres półtrwania GH w krwioobiegu jest krótki, wynosi około 20–50 minut.


Standardowa dawka waha się w granicach 4-12 iu dziennie , która musi być podawana codziennie , ponieważ okres działania GH w organizmie jest bardzo krótki. Szczytowe stężenie osiąga się już po 2-6h po iniekcji. Po czym hormon stopniowo jest usuwany z organizmu. Samo Gh powinno podawać się przez wiele miesięcy a minimalny cykl powinien trwać 6 tygodni. Krótsze cykle mają jedynie sens , jeśli naszym celem jest spalanie tkanki tłuszczowej.Gh po dłuższym stosowaniu tworzy nowe włókna mięśniowe
W celu osiągniecie możliwie najlepszych rezultatów wymagane jest łączenie HGH z innymi środkami farmakologicznymi. Podczas kuracji somatotropiną organizm potrzebuje większych ilości hormonów tarczycy, insuliny oraz androgenów (stosowanie HGH obniża poziom hormonów tarczycy oraz insuliny). Dołączenie środków zawierających hormony tarczycy znacznie zwiększy efekt teratogeniczny cyklu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup Cytomel'u lub Synthroid'u, stosowanych w medycynie wersji T-3 i T-4. Z reguły zawodnicy wybierają mocniejszy Cytomel. Kolejnym mile widzianym środkiem jest insulina, dawkowana jak w przypadku kuracji anabolicznych. Egzogenna insulina nie tylko uzupełnia braki naturalnego hormonu trzustki. Zwiększa ponadto czułość receptorów na IGF-1 oraz obniża poziom białek wiążących IGF pozwalając na swobodne krążenie większej ilości IGF-1. Kolejnym ważnym elementem kuracji z użyciem HGH jest odpowiednie zastosowanie sterydów anaboliczno - androgennych. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być środek mocniejszy androgennie, Testosteron lub Trenbolon. Androgen sprzyjać będzie efektowi anabolicznemu kuracji, zwiększając rozmiar komórek mięśniowych (HGH zwiększa ich ilość). Steryd ponadto może zwiększać wolny IGF-1 przez obniżanie protein go wiążących (na podobnej zasadzie jak HGH). Prawidłowe połączenie wspomnianych wyżej środków (HGH, anaboliki, insulina, T-3) zapewni znaczne działanie synergiczne, powodując bardzo zadowalające rezultaty. Warto jednak zanotować, iż zarówno insulina jak i T-3 są środkami bardzo mocnymi, niosącymi dodatkowe, duże ryzyko.


HGH jest niezbędny w licznych procesach metabolicznych. Nasila przemianę glukozy w wątrobie oraz blokuje działanie insuliny. W efekcie mobilizuje zasoby tkanki tłuszczowej, by organizm mógł wykorzystać kwasy tłuszczowe jako główne źródło energii. Chroni w ten sposób białka mięśniowe przed rozpadem


Somatropina sama w sobie stwarza pewne zagrożenia. Najczęściej wspominanym efektem ubocznym jej stosowania jest akromegalia - choroba wywołana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową u osób dorosłych, u których zakończył się proces wzrastania. Objawia się powiększeniem żuchwy, nosa, uszu, rąk i stóp. Ponadto może wystąpić powiększanie takich organów wewnętrznych, jak serce i nerki. Stosowanie HGH wiąże się z ryzykiem wystąpienia hipoglikemii i cukrzycy (zwiększanie odporności na działanie insuliny). Są to oczywiście skutku niebezpieczne, niekiedy zagrażające życiu. W praktyce jednak występują niezwykle rzadko. Pośród znacznej liczby zawodników stosujących HGH odnotowano tylko nieliczne przypadki wystąpienia wspomnianych skutków. Stosowany okresowo, w rozsądnych dawkach, HGH jest środkiem w miarę bezpiecznym. Oczywiście, jeśli wystąpią jakiekolwiek negatywne zmiany w strukturze kości i skóry, zły wpływ na zdrowie przyjmującego, terapia powinna zostać natychmiastowo wstrzymana.

Reasumując, cykl gh jest bardzo kosztowną inwestycją. Dodatkowo trzeba pamiętać , ze rozrobiony powinien być przechowywany w lodówce i jesli zostanie wyjęty z niej to nei na dłużej niż godzinę. Ważną sprawa jest tez rozrabianie jej z płynem. Niewolno kierować strumienia rozpuszczalnika bezpośrednio na gh tylko lać ją po ściance. Gh jest bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić.Pamiętaj , ze w ampułce jest próżnia więc nim wstrzykniesz rozpuszczalnik , należy wtłoczyć tam z kilka ml powietrza, inaczej po wbiciu igły ze strzykawką z rozpuszczalnikiem próżnia zassa płyn i możesz przez przypadek skierować strumień na gh.


Hormon wzrostu wywołuje w organizmie efekty:

— anaboliczne - w dużym stopniu wywoływane pośrednio przez IGF-1 (zwiększanie wychwytu aminokwasów, przyspieszenie transkrypcji i translacji mRNA, hamowanie proteolizy, zwiększanie ilości jąder w komórkach mięśniowych, wzrost objętości i masy włókien mięśniowych);
— lipolityczne - (w sposób niezależny od IGF-1) poprzez bezpośrednią aktywację cyklazy adenylowej, następnie aktywację cAMP-zależnej kinazy białkowej oraz fosforylację i aktywację hormono-wrażliwej lipazy;
— diabetogenne - (zmniejsza wykorzystanie węglowodanów poprzez utrudnienie wychwytu glukozy);
— stymulujące wzrost kości długich;
— stymulujące układ immunologiczny (zwiększa produkcję przeciwciał, limfocytów T, interleukiny 2, leukocytów, aktywuje limfocyty NK; przyspiesza dojrzewanie makrofagów w tkankach; zwiększa
migrację limfocytów T do grasicy);
— modulujące stan ośrodkowego układu nerwowego u młodych osób (funkcje poznawcze, sen, samopoczucie);
— mitogenne - (pobudza erytropoezę in vitro i in vivo, a w badaniach in vitro i na zwierzętach doświadczalnych indukuje także rozwój nowotworów — chłoniaków, białaczek, raka pęcherza moczowego).

Na rynku znajduje sie MASA podróbek. Chińczycy podrabiają je nawet w ten sposób , ze wiedząc iż gh powoduje mrowienie i niedokrwienie w palcach , dają tam substancję- Koryzol - dającą taki efekt. Niektórzy ważą gh ponieważ określona ilość jednostek gh ma swoją wagę.

Pod tym linkiem macie dokladny opis z ulotką farmacutyczną
http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/docu...043695.pdf


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Mala poprawka, gh to 191 LUB 192 reszt aminokwasowych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości