Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
MIT - Doping zwiększa agresję, sprawi że wpadniesz szał bojowy i wymordujesz połowę d
#1
Mit - Doping zwiększa agresję, sprawi że wpadniesz szał bojowy i wymordujesz połowę dzielnicy!. Będziesz popełniał ciężkie przestępstwa, jeśli stosujesz SAA"
Zacznę od ciekawostki - Andreas Breivik - zamachowiec z Norwegii, odpowiadający za śmierć 77 osób - stosował sterydy. I co w związku z tym? Zgodnie z logiką większości "ekspertów internetowych" - należałoby natychmiast zakazać sterydów. Ma to równie duży sens jak zakaz picia kawy i herbaty - bo zapewne Breivik spożywał również te popularne napoje.


To jest zwykły stereotyp...
Co to jest stereotyp?

Cytat:
Cytat:Napisał słownik PWN
stereotyp [gr.], uproszczony, schematyczny obraz osób, grup, stosunków społecznych ukształtowany na podstawie niepełnej lub fałszywej wiedzy, utrwalony jednak przez tradycję i trudny do zmiany.


Przykłady stereotypów?

Masz krótko ścięte włosy? Na pewno jesteś agresywny. Jesteś żołnierzem – na pewno masz wyjątkowo dobrą sprawność fizyczną i doskonale walczysz wręcz. Masz tatuaże? Na pewno jesteś przestępcą. Nosisz skórę, masz BMW? Z pewnością należysz do mafii. Jeździsz motorem - na pewno łamiesz przepisy drogowe. Trenujesz sporty walki oparte o uderzenia (boks, thaiboxing)? Na pewno jesteś idiotą, bo doznałeś urazów mózgu. Chodzisz na siłownię? Na pewno bierzesz SAA, jesteś agresywny i popełniasz przestępstwa.

A co, jeśli podam przykład profesora uniwersytetu który trenuje sporty walki uznawane za ulubione przez „kiboli”? Doktoranta który chodzi na boks? A co jeśli powiem, że generał, lekarz, prokurator, pracownik służby więziennej oraz adwokat TEŻ trenują na siłowni? W klubie możesz spotkać cały przekrój społeczeństwa. Większość żołnierzy wcale nie dysponuje dobrą kondycją, wielu ma problem z rocznym egzaminem z WF i wykonaniem 10 podciągnięć na drążku.Czy sterydy mają powiązanie z przestępczością?

Cytat:Wg badania z 2013 roku na 194 więźniach ze Szwecji - to nie SAA (i inne środki dopingujące), ale powszechnie dostępny alkohol i niektóre leki na receptę (z grupy benzodiazepin np. relanium) - mogą wpływać na popełnianie przestępstw. Szczególnie dziwi obecność benzodiazepin - gdyż są to środki ... uspokajające.

Źródło: The triggering effect of alcohol and illicit drugs on violent crime in a remand prison population: a case crossover study."

Cytat:
Cytat:Kolejna dane obejmują przestępstwa zarejestrowane pomiędzy 1 stycznia 1995 roku, a grudniem 2001 roku, w Szwecji. Zestawiono: 241 użytkowników SAA i 1199 osób z grupy kontrolnej. Ryzyko popełnienia brutalnego przestępstwa lub przestępstwa przeciwko mieniu było identyczne w obu grupach. Jedyna różnica to nieco wyższe ryzyko popełnienia przestępstwa z użyciem broni wśród użytkowników SAA.


Źródło: Criminality among individuals testing positive for the presence of anabolic androgenic steroids.

Ze zwiększaniem agresji wiąże się: alkohol, sterydy anaboliczne, kokainę, amfetaminy (amfetamina, metaamfetamina, extasy - MDMA i inne substancje), środki uspokajające, opiaty (morfina, opium, heroina), halucynogeny (np. LSD). Jak widać, jest to niezmiernie szeroka grupa. Ale, przy tym ... brak jednoznacznych danych, które mówiłyby: sterydy zwiększają agresję.

Źródło: Forensic aspects of drug-induced violence.
Inni naukowcy widzą powiązanie pomiędzy SAA, a nasilonym popełnianiem przestępstw, jednak ... znów obecne są słowa:
Cytat:
Cytat: "gdy SAA są połączone z nadużywaniem INNYCH leków (narkotyków)".


W żadnych badaniach nie stwierdzono, by sterydy miały wpływ na przestępczość. Wręcz przeciwnie, na podstawie danych zebranych od 3597 więźniów w Szwecji: aktualni i byli użytkownicy SAA popełniali tyle samo brutalnych przestępstw (choć stosujący anaboliki byli częściej zatrzymywani za brutalne przestępstwa w porównaniu do reszty więźniów, nie mających kontaktu z SAA). We wspomnianym eksperymencie nie stwierdzono, by benzodiazepiny miały wpływ na zwiększenie agresji (choć były częściej stosowane przez użytkowników SAA).

Źródło: Use of anabolic androgenic steroids in substance abusers arrested for crime.
Naukowcy stwierdzili, że SAA + inne substancje zwiększają agresję, ale tylko u niektórych ludzi. Uwaga- przyznawanie się do stosowania SAA może być linią obrony i próbą odsunięcia od siebie winy. W podobny sposób tłumaczono się kiedyś ze spożywania alkoholu. Jednak wiele przypadków sądowych w Polsce potwierdza, że taka linia obrony (i celowe odurzenie się np. alkoholem, narkotykami przed popełnieniem przestępstwa) jest nieskuteczna - zwiększa wymiar kary.

Źródło: The significance of anabolic androgenic steroids in a Swedish prison population.

Wg kolejnych danych: na 175 osób zbadanych w centrum pomocy uzależnionym w Sztokholmie 11% stosowało SAA. Niestety, wielu narkomanów stosuje również sterydy - aby zamaskować branie narkotyków (np. nie wystąpi znaczny spadek masy ciała, spowalnia się wyniszczenie organizmu). Dodatkowo takie osoby mają niskie poczucie własnej wartości, chcą być "odważne" lub przygotowują się do popełnienia przestępstwa. I to wszystko sprawia, że sterydy wiąże się z popełnianiem przestępstw lub agresją. Niejako przy okazji dopisuje się anaboliczno-androgenne środki farmakologiczne do najgorszych wzorców zachowań.

Źródło: Substance abusers' motives for using anabolic androgenic steroids.


Cytat:
Cytat:Kolejne dane: 56 osób, łamiących prawo narkotykowe w Szwecji.Aż 73% ze stosujących SAA, stosowało również narkotyki! U 55% z tych osób - narkotyki były stosowane najpierw, zanim badani sięgnęli po sterydy. Tylko 20% z badanych brało najpierw SAA, a później sięgało po narkotyki. Więc jeśli myślisz, że branie sterydów to "furtka" do narkotyków - musisz wiedzieć, że to mit.
Źródło: Dual use of anabolic-androgenic steroids and narcotics in Sweden.

Podsumowując:

ile to opowieści krąży o sterydach i agresji. Niestety, wbrew obiegowym opiniom - przyczyną największej ilości bójek, zabójstw i innych przestępstw (w tym tych najpoważniejszych) nie są wcale SAA, lecz ALKOHOL. Zobacz ile tysięcy pijanych kierowców jeździ po polskich drogach, ile powodują wypadków? Ba, nawet pijani piesi odpowiadają za kilkaset wypadków rocznie.

Cytat:
Cytat:Przez pierwszych jedenaście miesięcy 2011 r. pijani kierowcy spowodowali w Polsce 2471 wypadków samochodowych, w których zginęło 268 osób. Nietrzeźwi piesi spowodowali w tym samym czasie 873 wypadki, w których zginęło 107 osób.
Źródło: "Sprawdź, jak organizm spala alkohol i co grozi pijanemu kierowcy"

Jeżeli masz skłonność do agresywnych zachowań - sterydy mogą mieć wpływ na ich nasilenie. Ale żadne badania naukowe nie mówią o tym, że stosowanie środków dopingujących ma jednoznaczny związek z popełnianiem przestępstw. Jest to bardziej "czynnik spustowy" patologii.

Sterydy są na "czarnej liście" - gdyż nie przynoszą zysków skarbowi państwa (legalna sprzedaż jest nieznaczna). Kwitnie nielegalny handel. Alkohol w 100% jest wiązany z popełnianiem przestępstw - w tym najbardziej brutalnych - ale przynosi kolosalne wpływy do budżetu. Dlatego niewiele mów się o jego szkodliwości, a za to demonizuje sterydy czy „miękkie narkotyki”.

Cytat:
Cytat:Udokumentowane wpływy do budżetu państwa z tytułu sprzedaży alkoholu w 2011 roku wyniosły 11,016 mld złotych – 10,296 mld złotych z podatku akcyzowego i 719,553 mln złotych z opłat za wydanie zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Wpływy z tytułu podatku akcyzowego od sprzedaży alkoholu w Polsce stanowiły 17,8 proc. całości wpływów państwa z tytułu akcyzy w roku 2011. Największe wpływy (63 proc.) uzyskaliśmy ze sprzedaży alkoholu etylowego i piwa (33 proc.)
.
Źródło: http://uzaleznienie.com.pl


Nie panujesz nad agresją?

Nie pij alkoholu, nie stosuj SAA - kup sobie melisę i skontaktuj się z psychiatrą.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

www.ukraina-pracownicy.pl
Odpowiedz
#3
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

www.ukraina-pracownicy.pl
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Doping w sporcie był, jest i będzie SCREAM 0 2 871 26.01.2020, 11:36
Ostatni post: SCREAM
  Testosteron zwiększa nieufność u kobiet SCREAM 0 1 805 02.12.2019, 11:12
Ostatni post: SCREAM
  Pramiracetram ..doping mózgu SCREAM 0 1 608 02.10.2019, 10:08
Ostatni post: SCREAM
  Doping eliminuje działanie ochronne organizmu i powoduje zmiany w układzie nerwowym SCREAM 0 2 265 28.11.2018, 15:43
Ostatni post: SCREAM
  Doping w starożytnej Grecji SCREAM 0 3 251 21.01.2018, 11:37
Ostatni post: SCREAM
  Niewykrywalny doping w sporcie? SCREAM 0 2 898 29.12.2017, 11:24
Ostatni post: SCREAM
  Doping Genetyczny SCREAM 0 4 334 27.12.2017, 12:43
Ostatni post: SCREAM
  Palenie spowalnia Twoje osiągi. Zwiększa produkcje miostatyny! SCREAM 0 3 841 25.09.2017, 09:50
Ostatni post: SCREAM
  Doping w byłym NRD SCREAM 0 5 555 06.10.2016, 08:40
Ostatni post: SCREAM
  Morderczy doping SCREAM 2 6 851 18.07.2016, 11:30
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości