Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
Share Thread:
Pierwszy cykl - Czyli wszystko to , co powinieneś wiedzieć a boisz się zapytać :P
#1
Pierwszy cykl - Czyli wszystko to , co powinieneś wiedzieć a boisz się zapytać Tongue


Wybór środka

1. Sterydy iniekcyjne


Jeśli ktoś chce brać się za sterydy musi zdać sobie sprawę, że bez igły - nic z tego nie będzie. Sterydy w formie zastrzyków domięśniowych cechują się mniejszą liczbą skutków ubocznych, co wynika z tego, że omijają one wątrobę. W pierwszym cyklu testosteron jest zawsze najlepszym wyborem. Żadna metka, żadne winko - sterydy te bez odpowiedniej bazy przyczynią się do szybkich strat po cyklu. Jeśli chodzi o pierwszy kontakt ze sterydami to z pewnością warto zainwestować w delikatny testosteron jaki jest propionat. Jest to krótki estr. Okres półtrwania danego środka mówi nam, po jakim czasie jego stężenie we krwi spadnie o połowę (swoją drogą - aktywny czas trwania oznacza po jakim czasie stężenie danego środka we krwi spadnie do zera). Przyjmuje się, że częstotliwość iniekcji należy dostosowywać do okresów półtrwania poszczególnych środków. Z wielu doświadczeń wynika, że taka taktyka pozwala utrzymać właściwe stężenie środka we krwi, a stałe stężenie środka jest niezwykle istotne, gdyż w przeciwnym razie mogą dopaść nas wahania nastroju, nudności oraz dużo poważniejsze - zaburzenia metaboliczne.

Testosteron iniekcyjny występuje w czterech najpopularniejszych formach:

Propionian - roztwór na bazie oleju, okres półtrwania ok. 3 dni
Enantan - roztwór na bazie oleju, okres półtrwania ok. 10 dni
Cypionian - roztwór na bazie oleju, okres półtrwania ok 12 dni


W praktyce wygląda więc tak, że w przypadku:

Propionian - wykonuje się iniekcję, co drugi dzień , bądz codziennie
Enantan - wykonuje się iniekcję, co 3-5 dni
Cypionian - wykonuje się iniekcję, co 3-5 dni

O wyborze estru powinna decydować pewność źródła, z którego się zaopatrujemy (nie warto kupować taniochy). Krążą opinie, iż cypionian powoduje mniejsze "zalewanie wodą", niż enantan, jednakże nie ma na to jednoznacznych dowodów. Oba estry związane są z tym samym testosteronem i to właśnie on powoduje aromatyzację, więc nie ma logicznego uzasadnienia, czemu jeden testosteron miałby aromatyzować bardziej, niż drugi.Bardziej chodzi tu o dietę.

Testosteron wpływa pozytywnie na przyrost masy i siły. Podczas jego stosowania często obserwuje się znaczną poprawę samopoczucia, libido oraz stosunku do życia (większy stopień motywacji do działania). Ponadto testosteron zmniejsza aktywność hormonów katabolicznych (kortyzolu) przez co ułatwia zachowanie mięśni również podczas cyklu redukcyjnego.


2. Sterydy oralne

Wątroba stanowi główną zaporę organizmu przed szkodliwymi substancjami z zewnątrz. Sterydy doustne poddawane są procesowi metylacji, która zwiększa ich biodostępność w organizmie. W innym przypadku nawet 100% podanej substancji mogłoby zostać dezaktywowane. Sterydy podawane oralnie (doustnie) wykazują silnie toksyczne działanie na wątrobę i ich długotrwałe stosowanie (ponad 6 tygodni) wpływa mocno degenerująco na ten organ. Proces metylacji wywiera na wątrobie dużą presję, która męcząc się z rozłożeniem środka, nasila produkcję enzymów i innych substancji chemicznych. Ciekawostką jest fakt, że wątroba odpowiada również za wyzwalanie IGF-1 (insulin-like growth factor - insulinopodobny czynnik wzrostu). W sytuacji, gdy wątroba jest w trakcie rozkładania toksycznego związku stymulowana jest produkcja IGF-1. Wzrost poziomu IGF-1 daje potężny efekt anaboliczny, którego nie można uzyskać stosując popularne sterydy w formie iniekcyjnej*.

* Wyjątek stanowi tutaj np. hormon wzrostu, który stymuluje produkcję IGF-1 w wątrobie i mięśniach. Ponadto dostępny jest również iniekcyjny IGF-1. Z pewnością jednak nie są to substancje na pierwszy kontakt z chemicznym wspomaganiem.

W kwestii wyboru środka można polecić Metanabol (Methandrostenolone) - okres półtrwania 8-12 godzin

Metanabol gwarantuje duże przyrosty siły i masy w krótkim czasie (4-6 tygodniowy cykl). Ponadto wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz zwiększa libido. W związku z aktywnością estrogenową (konwersja do hormonów żeńskich) Metanabol powoduje retencję (zatrzymywanie) wody w obrębie mięśni i tkanek oraz może powodować ginekomastię (gromadzenie się tkanki tłuszczowej w sutkach).


Cykl

Jak więc powinien wyglądać cykl?


1. Testosteron

* Przez 12 tygodni stosujemy testosteron propionat a jesli ktoś się uprze na długie estry to testosteron cypionian/enan. W przypadku propionatu stosujemy iniekcje co 2 dni, w przypadku cypionianiu/enanu bierzemy np poniedziałek i czwartek.

Okresowe skoki w stężeniu nie wydają się mieć zbyt negatywnego wpływu przy długich estrach.

* Na pierwszy cykl poleca się dawki z przedziału 100mg propionat i 500mg/tygodniowo cypio/enan. Statystycznie mężczyźni produkują 50-80mg testosteronu tygodniowo.

* Cykl można przedłużyć do 16 tygodni, zależnie od naszego samopoczucia na cyklu oraz osiąganych rezultatów.

2. Metanbaol
* Wybrany środek stosujemy przez pierwsze 4 tygodnie całego cyklu jako kickstarter. Ma to na celu spowodowanie pierwszych przyrostów, które zostaną lepiej zachowane.

* Warto spożywać dany środek razem z posiłkiem bogatszym w tłuszcze (zdrowe tłuszcze lepiej wpływają na wątrobę).

* Nie warto stosować dawek większych, niż poniżej polecane, gdyż często jest tak, że mniejsze dawki dają dobre efekty przy małych skutkach ubocznych, a duże dawki powodują jedynie wzrost skutków ubocznych bez wyraźnych korzyści. tym bardziej , iż młodzi adepci nie wykorzystają w pełni działania większej dawki środka.

3. Cykl
Poniżej, kilka przykładowych cykli. Oczywiście Androl lub Metanabol można stosować w innych kombinacjach, niż przedstawione poniżej.

1-4 tydzień - metanabol - 30-40mg dawka dzielona po 10mg
1-12 tydzień - test enantan 500mg w poniedziałek i 500mg w czwartek (pora bez znaczenia)


Poniżej, kilka przykładowych cykli. Oczywiście Androl lub Metanabol można stosować w innych kombinacjach, niż przedstawione poniżej.

1-4 tydzień - metanabol - 30-40mg dawka dzielona po 10mg
1-12 tydzień - test Cypionat 250mg w poniedziałek i 250mg w czwartek (pora bez znaczenia)
Dieta na cyklu

1. Dieta masowa


W przypadku robienia masy należy bezwzględnie podnieść dzienną podaż kalorii. Wysoka ilość węglowodanów i tłuszczu zapobiegnie zużyciu białek do procesów energetycznych, dzięki czemu białko można ograniczyć do standardowej ilości w kulturystyce, tj 2-2,5g /kg masy ciała a nawet duzo więcej.

* Białko - 2-2,5g białka na kg masy ciała
* Węglowodany - 5-6g węglowodanów na kg masy ciała
* Tłuszcz - ok. 1g tłuszczu na kg masy ciała

Przykładowy plan dla kulturysty (oczywiscie zależy on i tak od wagi zawodnika oraz od tego ile chce jeśc powyżej dziennego zapotrzebowania)

1. 6 jaj + 150g płatków owsianych + owoc (pomarańcza/grejfrut)
2. 200g mięsa/ryby + 100g ryżu brązowego/basmati + 2 łyżki oliwy z oliwek
3. 200g mięsa/ryby + 100g ryżu brązowego/basmati + garść oszczechów włoskich
trening
4. 50g odżywki białkowej (WPI lub mix WPC z WPI) + 75g Vitargo
cardio 20-30min (3x w tygodniu)
5. 200g mięsa/ryby + 100g ryżu brązowego/basmati
6. 250g twarogu lub tuńczyk w puszce + 2 łyżki masła orzechowego2. Dieta redukcyjna

Oczywiście na cyklu możemy również gubić tłuszcz. Wystarczy obciąć węglowodany i tłuszcz, przy jednoczesnym zwiększeniu podaży białka. Duża ilość białka pozwoli utrzymać szybki metabolizm i zaoszczędzić mięśnie. Pamiętajmy, że bez treningu cardio proces utraty tłuszczu, mimo trzymania ścisłej diety, może być bardzo długi.
* Białko - 3-4g białka na kg masy ciała
* Węglowodany - 1,5-2,5g węglowodanów na kg masy ciała
* Tłuszcz - ok. 0,5g tłuszczu na kg masy ciała
Przykładowy plan dla kulturysty:

cardio 45-60min (5-7x w tygodniu)Chociaż sporo osob uważa , iż cardio jest niewskazane i wystarczy ograniczyć kalorie.

1. 10 białek jaj + 2 żółtka + 100g płatków owsianych + owoc (pomarańcza/grejfrut)
2. 50g odżywki białkowej (WPI lub mix WPC z WPI) + garść oszczechów włoskich
3. 250g mięsa/ryby + 50g ryżu brązowego/basmati
trening
4. 50g odżywki białkowej (WPI lub mix WPC z WPI)
5. 250g mięsa/ryby + 50g ryżu brązowego/basmati
6. 250g mięsa/ryby + warzywa (brokuły/papryka/pomidory/ogórki/sałata)
7. 250g twarogu lub tuńczyk w puszce + łyżka masła orzechowego

Trening na cyklu
* trening 4-6x w tygodniu


PCT
Post Cycle Therapy, czyli terapia pocyklowa.


PCT zaczynamy zgodnie z czasem aktywnego trwania stosowanych środków. Wcześniej opisaliśmy okresy półtrwania poszczególnych środków, tzn.:

Propionian - roztwór na bazie oleju, okres półtrwania ok. 3 dni
Enantan - roztwór na bazie oleju, okres półtrwania ok. 10 dni
Cypionian - roztwór na bazie oleju, okres półtrwania ok 12 dniPodstawę PCT stanowić będzie środek typu SERM (selektywny modulator receptora estrogenowego). Mamy tu do wyboru Clomid i Tamoxifen. Środki te oddziałują na tzw. receptory estrogenowe, z którymi musi się związać estrogen, by wywołać jakikolwiek wpływ na komórkę. W związku z tym, że testosteron aromatyzuje (jego nadmiar jest przekształcany w estrogeny) po cyklu, przy znacznym obniżeniu poziomu testosteronu, estrogen dosłownie szaleje w organizmie. Zaburzone proporcje testosteronu do estrogenu wywołują u mężczyzn mocno opuchnięty wygląd (mięśnie chłoną dużo wody), niskie samopoczucie, spadek libido, wzrost katabolizmu (wyższy poziom kortyzolu) oraz zwiększają stopień odkładania tłuszczu.

Środki typu SERM zapobiegają wiązaniu się estrogenu z receptorem estrogenowymi. Obniżenie poziomu estrogenu wywołuje w przysadce efekt wzrostu produkcji hormonów FSH (hormon folikulotropowy odpowiedzialny za pobudzenie wytwarzania plemników i białka wiążącego androgeny, warunkującego prawidłowe działania testosteronu) i LH (hormon luteinizujący, bezpośrednio odpowiedzialny za funkcje jąder i wytwarzanie przez nie testosteronu).

Widzimy więc, że środki SERM są niezbędne w procesie przywracania organizmu do normy. Nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi, który środek będzie lepszy. Po prostu trzeba je przetestować na sobie. Dopuszczalne jest stosowanie obu jednocześnie, ale oba środki działają bardzo podobnie. Należy w tym miejscu dodać, że osoby, które poczują w trakcie cyklu swędzenie w sutkach lub ich nadmierną wrażliwość powinny bezwzględnie włączyć Tamoxifen do cyklu w ilości 10mg codziennie lub 10-20mg co drugi dzień.

PCT dla naszego cyklu będzie wyglądać tak:

Clomid
1 dzień - 300mg w jednej dawce
2-11 dzień - 100mg w jednej dawce
12-21 dzień - 50mg w jednej dawce

Jest to opcja z dawką uderzeniową, ale można robić tez bez i lecieć od razu 50mg przez 12-21 dni

Tamoxifen
1 dzień - 100mg w jednej dawce
2-11 dzień - 60mg w jednej dawce
12-21 dzień - 40mg w jednej dawce

Tu tak samo, mozna bez dawki uderzeniowej i lecieć od raz po 20-40mg

Dodatkowo w PCT często stosuje się HCG (gonadotropina kosmówkowa), która naśladując działanie hormonu LH, przywraca naturalną pracę (i rozmiar!) jąder.

HCG stosuje się w ilościach ok. 1000-5000IU (IU - international units - jednostki międzynarodowe) tygodniowo. Podawane jest domięśniowo lub podskórnie. Generalnie, lepszy efekt obserwuje się stosując mniejsze dawki każdego dnia, zamiast jednej co 4-5 dni (HCG ma długi okres półtrwania). HCG stosujemy nie dłużej, niż 2-3 tygodnie, gdyż po tym czasie obserwuje się wzrost tolerancji i mniejszą wrażliwość na ten hormon.

Przykładowo więc:
1 dzień - 1000IU HCG
3 dzień - 1000IU HCG
6 dzień - 1000-1500IU HCG
9 dzień - 1000-1500IU HCG
12 dzień - 1000-1500IU H

i.

HCG można zacząć stosować równolegle z Clomidem/Tamoxifenem.
Ale lepszą opcją jest wskoczyć na 2 tygodnie przed planowanym wskoczeniem na pct.

Przy dłuższych cyklach można co 6-10 tygodni wprowadzać uderzeniowo dawkę HCG 1000IU co 3 dni w celu zachowania rozmiaru jąder podczas cyklu.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Ogólnie jestem tego zdania, że początki z igłą powinny zaczynać się od enanu a nie od propa ze względu na często kłucie iglą. W każdym bądź razie prop krócej siedzi w organizmie więc w razie powikłań można szybko odstawić. Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#3
@up
prop krócej siedzi, zaczynając walić towar nie masz pojęcia jak twój organizm zareaguje na syntetyki, odczuwając negatywne skutki - odstawiasz, proste. A częste kłucie..., to wstęp do cyklu na kilku środkach Big Grin
Odpowiedz
#4
A co powiecie o T 400 5 test w jednym.
Odpowiedz
#5
Dupę ci urwie :p
[Obrazek: kulturystyka-ruchomy-obrazek-0014.gif]


Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dianabol: Pierwszy szeroko stosowany steroid kończy 50 lat SCREAM 0 591 15.06.2020, 10:13
Ostatni post: SCREAM
  Stosowanie anabolików, czyli steroidów anaboliczno - androgennych przez młodzież SCREAM 0 1 630 28.12.2018, 19:23
Ostatni post: SCREAM
  cykl KobietyNaBombie - zaawansowany Bulk & MiniCut KobietaNAbombie 0 1 866 01.10.2018, 19:34
Ostatni post: KobietaNAbombie
  Odstawianie sterydów , czyli zejscie z cyku... SCREAM 1 10 462 03.09.2018, 19:05
Ostatni post: martyna96
  WSZYSTKO O TYM , JAK BRAĆ DNP SCREAM 1 1 830 29.07.2018, 18:53
Ostatni post: SCREAM
  WSZYSTKO O TYM , JAK BRAĆ DNP SCREAM 0 1 390 29.07.2018, 18:49
Ostatni post: SCREAM
  Idealny cykl sterydowy SCREAM 0 9 107 26.11.2017, 14:31
Ostatni post: SCREAM
  Dieta na mase , czyli ak zmieścić tyle jedzenia z tych samych produktów SCREAM 0 9 613 09.10.2017, 11:38
Ostatni post: SCREAM
  Odstawianie koksu czyli zejscie z cyklu SCREAM 0 5 192 28.09.2017, 10:31
Ostatni post: SCREAM
  Ginekomastia czyli męski problem SCREAM 0 6 817 01.08.2017, 08:18
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości