Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
DECA plusy i minusy
#1
DECA plusy i minusyKulturyści używający sterydów dopracowywują swą wiedzę na ich temat od wielu lat, twierdząc, iż dla określonych potrzeb nie ma lepszych środków. W ich środowisku jest powszechnie wiadomo, iż sterydy o działaniu bardziej androgennym nadają się bardziej do celów zwiększania ogólnej masy ciała w tzw. cyklach masowych. Natomiast komponenty o mniejszym oddziaływaniu androgennym, a zwiększonym wpływie anabolicznym, chętniej używane są w cyklach redukcyjnych oraz przed zawodami.

Wśród najbardziej znanych sterydów androgenno-anabolicznych (SAA), niewątpliwie znajduje się dekanian nandrolonu, znany pod powszechną nazwą jako DECA-DURABOLIN znany jako "DECA". Jest to ester 19-nortestosteronu o przedłużonym działaniu. Ester dekanianowy nadaje preparatowi przedłużone działanie do około trzech tygodni po wstrzyknięciu. Nandrolon jest zbliżony chemicznie do testosteronu jednak jest jego modyfikacją chemiczną, tworząc odrębną molekułę o nieco innym działaniu na organizm. W porównaniu z testosteronem jego działanie anaboliczne jest większe a działanie androgenne słabsze. Również obserwacje kliniczne potwierdzają słabszą aktywność androgenną nandrolonu.U ludzi wykazano, iż Deca-Durabolin wpływa dodatnio na przemianę i gospodarkę wapnia. Zwiększa masę kości w takich schorzeniach jak osteoporoza i osteopenia. Według doniesień, u kobiet z rozsianym rakiem piersi, Deca-Durabolin powoduje obiektywnie wykazane cofanie się objawów choroby. Jednak na taki efekt czeka się wiele miesięcy
Deca-Durabolin działa też bardzo pozytywnie na gospodarkę azotową ustroju, co stwierdzono w badaniach przemiany białek. Zjawisko to zostało wykorzystane dla celów terapeutycznych w stanach niedoboru białka, np. w przewlekłych, wyniszczających chorobach, po operacjach i ciężkich urazach. Następstwa działania androgennego (np. wirylizacja) są względnie rzadkie po zalecanych dawkach. Nandrolon nie posiada grupy alfa-alkilowej przy C17, która to grupa powoduje zaburzenia czynności wątroby i zastój żółci, jak dzieje się to w przypadku większości pochodnych testosteronu.

Istnieją względnie dwie wersje dostępne na rynku w Polsce, które są zarazem najbardziej popularne - szybko działający NPP, który zawiera substancję o nazwie: Nandrolon Phenylpropionat oraz druga wersja, wolniej działający DECA-DURABOLIN, zawierający: dekanian nandrolonu, którego okres półtrwania w krwiobiegu jest dłuższy, jednak stężenie jest niższe.


5-alfa reduktaza jest enzymem odpowiedzialnym za konwersję testosteronu do bardziej androgennego metabolitu - dehydrotestosteronu (DHT). Nadwyżka DHT w organizmie związana jest z powstawaniem efektów ubocznych (side-effects) po stosowaniu wielu sterydów. Główne objawy to: wypadanie włosów, powiększenie prostaty oraz agresja. 19-nortestosteron oddziałuje z enzymem 5-alfa reduktazą, jednak w bardzo niewielkim stopniu z uwagi na małą ilość komponentu androgennego. Dlatego też Deca- Durabolin posiada bardzo niewielkie, androgenne efekty uboczne pod warunkiem odpowiedniego dawkowania.

"Deca" jest sterydem przemyślanym jako mniej ryzykowna alternatywa dla estrów testosteronu oraz oralnych sterydów androgenno-anabolicznych (SAA). Jest używana w wielu terapeutycznych przypadkach np. zapobiegając nadmiernej utracie wagi u pacjentów chorych na AIDS, raka i ciężkim zapaleniu płuc oraz przeciwdziałając nadmiernej utracie masy kostnej w okresie menopauzalnym u kobiet.


SKŁAD CIAŁA


 Badania mocno potwierdziły tezę, iż odpowiednie dawki połączone z treningiem oporowym powodują wzrost beztłuszczowej masy ciała. Jednakże oprócz oczywistych wyników, naukowcy doszli do wniosku, iż całkowity poziom tłuszczu oraz procentowa jego zawartość w organizmie, nie uległa zmianie, natomiast zawartość tłuszczu w okolicach nóg oraz grzbietu zmniejszyła się. Istotną wiadomością, jest fakt, iż do pomiaru tkanki tłuszczowej nie został użyty cyrkiel kabłąkowy (pomiar fałdu skórno-tłuszczowego), tylko technika o nazwie DEXA, która z dużą dokładnością odzwierciedla zawartość tkanki tłuszczowej. DEXA, to specjalistyczna technika, wkożystująca promienie - X, które z dużą dokładnością oddają wyniki pomiaru masy tkanki tłuszczowej, masy kośćca oraz beztłuszczowej (suchej) masy ciała w interesujących nas regionach ciała.

To opracowanie pozwoliło wysnuć jednoznaczny wniosek, iż zróżnicowane dawkowanie "Deki", może zdecydowanie zwiększyć masę mięśni, nie powodując przyrostów tkanki tłuszczowej w zależności od indywidualnych predyspozycji genetycznych organizmu.Nasuwa się więc pytanie, czy rezultaty niniejszych badań mogą być przyjęte za ostateczne i rozstrzygające dla potencjalnego czytelnika?

Niestety nie, pojedyncze badanie nie może być ostatecznym dowodem potwierdzającym wyniki oraz argumentację. Jednakże zainteresowanie "Decą" zaczęło się już o wiele wcześniej. Starsze opracowania, opisywały efekty związane ze zmianą składu budowy ciała na przykładzie sportowców, którzy wspomagali swój trening, mimo istniejących w tamtejszych czasach sprzecznych i niejednoznacznych poglądów, dotyczących dawkowania nandrolonu. Po recenzjach, w których nie odnotowano znaczących rezultatów, zaprzestano na pewien okres badań. Jednak z uwagi na duże zainteresowanie tym środkiem przez wielu sportowców, postanowiono przyjrzeć się wpływowi tej substancji na ich organizmy w nieco odmienny sposób. Otóż zaczęto zwiększać dawki, co okazało się kluczem do odkrycia jednoznacznych korzyści, płynących ze stosowania nandrolonu. Zaczęto podawać dawki 200mg/tydzień przez okres 6-ciu tygodni. Wyniki zaskoczyły wszystkich. Tym samym stwierdzono, iż dawki 100mg/tydzień i poniżej, przyjmowane przez okres do 3 tygodni, nie dają żadnych rezultatów związanych z poprawą wyników, osiąganych w różnych dyscyplinach sportowych. Właśnie na tym polegał wcześniejszy błąd badaczy.


Zatem potwierdzono, iż dawki Deki w różnych proporcjach wpływają na zmianę składu ciała u większości ludzi. Pozostało tylko jeszcze jedno pytanie, z jakim ryzykiem się to wiąże?WIĘCEJ MASY, MNIEJ SKUTKÓW UBOCZNYCHAnaboliczna molekuła "Deki" jest odpowiedzialna za widoczny wzrost masy mięśniowej, co wpływa na przyspieszenie metabolizmu w tkance mięśniowej. Dlatego też dodatkowe kalorie, spożywane w ciągu dnia, są lepiej przez nią spalane. Zwiększenie masy mięśniowej jest też dowodem na polepszenie tolerancji wysiłkowej, co związane jest z wzrostem poziomu aktywności oraz codziennego wigoru w sportach zarówno wytrzymałościowych jak i siłowych.

Wyniki badań potwierdziły także zmniejszenie zniszczenia tkanki mięśniowej (zatrzymanie katabolizmu), co jest bardzo istotnym i nieodzownym elementem ciężkiego treningu. Deca posiada bardzo silne działanie anaboliczne, związane z zatrzymaniem ucieczki azotu z organizmu, oraz anty-kataboliczne, ograniczając rozpad mięśniówki i wpływając na przyspieszenie restytucji potreningowej (szybsza regeneracja). Opinie osób trenujących w 100% potwierdzają powyższe wyniki."Deca" pozwala mi trenować ciężej i dłużej, przyspiesza regenerację i cudownie smaruje moje stawy. To niesamowity efekt, nie boję się przetrenowania w dodatku ryzyko skutków ubocznych przy odpowiednim poziomie wiedzy jest niewielkie.


Istnieją też inne pozytywne skutki stosowania nandrolonu. Przeprowadzono kolejne badania na mężczyznach, tym razem nietrenujących. Podawano im dawkę 300mg/tydzień, która zwiększyła w ich organizmach tolerancję glukozy. Wynik ten jest znaczący z biochemicznego punktu widzenia i wskazuje na zwiększoną utylizację cukrów przez organizm, która wpływa na szybką produkcją energii, zapobiegając magazynowaniu cukrów w postaci tkanki tłuszczowej. Warto dodać, iż ten efekt, nie został zaobserwowany wśród mężczyzn otrzymujących testosteron prolongatum (Testosteron Enanthate), sugerując, iż takie działanie jest specyficzne tylko dla Deki. Zatem znikome działanie związane z aromatyzacją oraz efekt utylizacji cukrów w organizmie, predysponuje dekę do miana sterydu w głównej mierze anabolicznego i w "miarę bezpiecznego" dla organizmu. W chwili obecnej prowadzone są badania nad wykorzystaniem właściwości nandrolonu dla osób cierpiących na cukrzycę typu II (tzw. wtórną).

Efekt oddziaływania związany z sferą fizyczną wydaje się być oczywisty. A co z kwestią psychiki?


Otóż stosując przemyślane dawki, ryzyko konwersji do dehydrotestosteronu (DHT), odpowiedzialnego za zachowania agresywne, jest znikome. Poza tym "Deca" wpływa na zmniejszenie destrukcyjnych objawów potrzeby jedzenia dużej ilości, może wspomóc w odpowiednim programie dietetycznym, normalizując odczucia sytości i głodu. Z uwagi na zwiększenie tolerancji glukozy, dieta może zawierać więcej kalorii, które z powodzeniem zostaną zamienione na energię, wykorzystaną na treningu.


NIESTETY NIE BEZ KONSEKWENCJIStosowanie Deki pomaga w zwiększaniu masy mięśniowej, zapobiega odkładaniu się tłuszczu i ogólnie zmienia konstytucję ciała na bardziej męską i twardą. Jednak tak dużo plusów nie może istnieć się bez przynajmniej kilku minusów. "Deca" jest kontrolowaną substancją, posiadanie (bez odpowiedniej recepty i zaleceń lekarskich) oraz sprzedaż są zabronione i grożą karą pozbawienia wolności!!!

Ponadto "Deca" podczas dłuższego stosowania wpływa na bezpłodność u mężczyzn, jak prawie wszystkie sterydy, wstrzymuje wydzielanie gonadotropin. Prowadzone są badania nad środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn z wykorzystaniem nandrolonu. Nadużycie lub niewłaściwe jej stosowanie prowadzi do zaniku zdolności reprodukcyjnych. Tylko medyczna interwencja może przywrócić utracone funkcje seksualne. To bardzo istotna informacja dla sportowców planujących założenie rodziny. Wszystkie sterydy w większym, bądź mniejszym stopniu wpływają na zmianą gospodarki lipidowej oraz skład krwi (czas protrombinowy - krzepnięcie, gęstość). Po mimo, iż "Deca", nie posiada grupy alfa-alkilowej przy C-17, należy mieć świadomość, iż nieodpowiednie jej dawki przyczynią się do uszkodzenia wątroby - przecież tam jest metabolizowana. Używanie Deck, nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm, mimo tak szerokiego i pozytywnego spektrum działania.


Konkludując Deca-Durabolin, jest jedną z bardziej popularnych substancji sterydowych, preferowanych przez kulturystów. Z uwagi na niewielkie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych (uzależnione od predyspozycji organizmu oraz dawek .Ponadto posiada działanie, które często wykorzystywane jest do celów leczniczych, szczególnie wśród pacjentów chorych na AIDS.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości