Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
Insulina
#1
INSULINA
Insulina nie jest sterydem. Produkowana jest w trzustce przez wysepki Langerhansa B (beta). . Jest bardzo często używana przez zawodowców w okresie budowania masy , jak i przez niektórych podczas robienia redukcji, co jest bardziej niebezpieczne , ponieważ jest balansowaniem na granicy z hipo. Przeważnie łączy się insulinę z hgh , t3 oraz dużą ilością sterydów. Niestety krąży błędna informacja, jakoby insulina dawała ogromną masę mięśniową i robiła z kulturystów potworów... insulina pozwala tylko ciężej pracować a sama w sobie nie da dużej masy mięśniowej.

Insa nie jest aż tak straszna jak to się mówi. Jeśli zawsze zje się odpowiednią ilośc węglowodanów to nie powinno nic nam groźić, jednak jesli dopadnie nas hipka to może to doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego należy zawsze mieć pod ręką coś słodkiego . Np kostki cukru. Nie raz słyszało się o zapaściach w śpiączkę znanych kulturystów... było to właśnie spowodowane insuliną. Po podaniu insuliny , nie powinno się iśc spać, chociaż niektórzy mówią, że jesli zbliży się hipo to i tak człowiek się obudzi. Każdy organizm jest inny więc nie ma stałej ilości jaką należy zjeśc węglowodanów po wbiciu insy. Po internecie krążą rozpiski jakoby należy brać na 1ui insy 10g weglowodanów.. co jest oczywiście zawyżone...Bo równie dobrze MOGĄ to być 4 g ,dlatego każdy musi to wyczuć sam.Są rożne rodzaje insuliny. Generalnie w kulturystyce poleca się szybko działająca insulinę. Szybsza jest lepsza! Aktualnie najszybciej działającą insuliną jest HUMALOG. Aktywuje się po 15 minutach, szczyt osiąga po około godzinie i opuszcza system po około 2 h.
Kolejny to HUMALIN-R, aktywuje się po około 30 min, szczyt osiąga po około 2h i opuszcza system po 4h.
Biophasics jest mix'em szybko i wolno działającej insuliny ale imo nie jest najlepszym wyborem ze względu na to, że będzie działała cały dzień. Są też HUMALIN-L i HUMALIN-S ale również działają dłużej przez co są raczej bezużyteczne.


insuliny krótkodziałające (5 - 7 godzin). Mają początek działania po 30-60 minutach, natomiast szczyt obserwuje się po 2 - 4 godzinach.

Humulin R (Eli Lilly)

Actrapid HM (Novo Nordisk)

Gensulin R (Bioton)

Insuliny o przedłużonym czasie działania (13 - 18 godzin). Maja początek działania po 1 - 3 godzinach, natomiast szczyt obserwuje się po 6 - 8 godzinach.

Humulin N (Eli Lilly)

Insulatard (Novo Nordisk)

Gensulin N (Bioton)

Mieszanki insulin krótkodziałającej i insuliny o przedłużonym czasie działania w odpowiednich proporcjach np.

Humulin M3 (Eli Lilly)

Mixtard 30 (Novo Nordisk)

Mixtard 50 (Novo Nordisk)

Gensulin M 30 (Bioton)


2. INSULINY ANALOGOWE

Insuliny krótkodziałające (3 - 5 godzin)

Humlog (Eli Lilly) ma początek działania po 0 - 15 minutach, natomiast szczyt obserwuje sie po 40 - 60 minutach

Novorapid (Novo Nordisk) ma początek działania 5 - 15 minutach, natomiast szczyt działania obserwuje się po 1 - 2 godzinach

Insuliny o przedłużonym czasie działania (24 godziny). Mają początek działania po 1,5 - 2 godzinach, natomiast nie obserwuje się szczytu działania.

Lantus (Aventis)

Levemir (Novo Nordisk)

Mieszanki analogowe insuliny krótkodziałającej analogowej i insuliny o przedłużonym czasie działania w odpowiednich proporcjach np.

Humalog Mix 25 (Eli Lilly)

Novo Mix 30 (Novo Nordisk)


Insulina jest przewoźnikiem / wyłapywaczem. Wyobraźcie sobie autobus. Składniki żywieniowe jadą na pokładzie autobusu i są dostarczane na najwłaściwszy z możliwych przystanek. Więc za pomocą insuliny dostarczamy makroskładniki dokładnie tam gdzie powinny one trafić i włączyć się w anabolizm dlatego też insulinę można nazywać anabolikiem.Podawanie insuliny

W aptekach dostępne są strzykawki insulinowe. Bierze się odpowiednią porcje i robi się podskórną iniekcję. Unosi się nieco skóry z brzucha (można gdzieś indziej ale na brzuchu jest łatwiej) i wkłuwa się igłę w skórę. Nie wolno podawać insuliny domięśniowo, zaburzy to wybraną dawkę i może powodować niemiłe problemy. Najwygodniej jest jednak podawać insulinę przez wstrzykiwacz.

Dawkowanie insuliny jest różne. Jedni biorą ją do każdego posiłku z dawką np 10ui. Inni biorą 3-5 razy dziennie po 20-30 ui. a nawet więcej. Przeważnie leci sie systeme 4 tygodni i po takim czasie należałoby zrobić sobie przerwę , aby nie rozleniwić trzustki i aby nie brac do końca życia insuliny


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Zapraszam jeszcze do działu filmy, tam Rich Piana ma coś do dodania w kwestii insy.

Chciałbym jeszcze się dowiedzieć z jakimi kosztami trzeba się liczyć decydując się na ten środek.

pzdr
Odpowiedz
#3
Grosze... na czarnym kupisz za 100zl opakowanie humalog 5 strzałów po 3ml mi wystarczyło na 2 cykle a w aptece kupisz jeszcze taniej
Odpowiedz
#4
a taka insa jak polhumin R 100j.m./ml bo nie jest tam wyszczególniona
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości