Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
Wpływ alkoholu na budowanie masy mięśniowej u sportowców
#1
Wpływ alkoholu na budowanie masy mięśniowej u sportowców
Naukowcy, analizując wpływ alkoholu na budowanie masy mięśniowej u sportowców, odkryli, iż napoje wyskokowe powodują liczne zaburzenia w procesie kształtowania proporcjonalnej sylwetki. Substancje wysokoprocentowe negatywnie oddziałują na syntezę białek. Jest to proces, który zachodzi w ludzkim ciele, w chwili, gdy białko, dostarczane do organizmu w postaci pożywienia, przekształca się w masę mięśniową. Synteza białkowa zachodzi tylko wówczas, gdy mięśnie są maksymalnie odżywione i stymulowane odpowiednim treningiem oporowym. W konsekwencji, proces ten prowadzi do powstawania dużych, zwartych i silnych włókien mięśniowych. Alkohol zaburza syntezę białek lub skutecznie ją spowalnia. 


Badania amerykańskich uczonych dowiodły, że spożywanie alkoholu zaburza przyrost masy mięśniowej.  Zdaniem naukowców z „American Journal of Physiology, Endocrinology and Metabolism" napoje wyskokowe mają działanie blokujące na każdą syntezę białek, co prowadzi do zaburzenia procesu wytwarzania się nowych włókien mięśniowych oraz zmniejszenia posiadanej już masy mięśniowej. Raport opublikowany w „International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism", dowodzi, że alkohol spożyty w ciągu 24-48 godzin, po bardzo intensywnym treningu siłowym, powoduje zmniejszenie masy o kilka procent. Osoba, która nadużywa substancji wyskokowych i jednocześnie pragnie budować swoją masę mięśniową, może mieć także problemy z licznymi kontuzjami oraz zapaleniem powięzi mięśniowej. Toksyny, które uwalniają się w czasie zatrucia alkoholowego, niszczą włókna mięśniowe i powodują, że synteza białek zachodzi dużo wolniej. Ponadto, w jej czasie nie dochodzi do całkowitego przekształcania, spożytego w pokarmach, białka w mięśnie. Długotrwałe picie może przyczynić się do powstawania osłabionych, mało elastycznych i uszkodzonych włókien mięśniowych, które z czasem zaczną zanikać. Ponadto napoje wyskokowe hamują wydzielanie testosteronu, hormonu, odpowiedzialnego za budowanie masy mięśniowej i posiadanie dużej sprawności i siły fizycznej. Testosteron jest hormonem steroidowym z grupy androgenów, które przewodzą syntezie białek. 

Wpływ testosteronu na budowanie masy mięśniowej polega głownie na tym, że hormon ten aktywizuje wzrost i wygląd posiadanych mięśni. Oprócz tego, testosteron bierze udział w zwiększeniu gęstości kośćca oraz pomaga w szybszym leczeniu, powstałych w czasie treningu, urazów czy mikrouszkodzeń, w obrębie mięśni czy kości. Testosteron jest bardzo aktywnym hormonem, który odpowiada również za dobrą kondycję fizyczną organizmu, jak również siłę i sprężystość posiadanych mięśni. W celu zbadania, w jaki sposób alkohol wpływa na poziom testosteronu.


Naukowcy wybrali grupę ochotników - 200 czynnych sportowców, z których połowa regularnie spożywała napoje wyskokowe. Wyniki badań były zaskakujące. Abstynenci posiadali wysoki poziom testosteronu i stałą masę mięśniową. W grupie pijącej alkohol, aż 95% osób miało niedobór testosteronu oraz zanik,  wypracowanej przez lata, masy mięśniowej, szczególnie w obrębie brzucha, nóg i ramion. Wśród uczestników z najniższym poziomem testosteronu, pojawiły się również następujące objawy:


zmniejszenie siły mięśni oraz gęstości kośćca,

·         zanik zarostu lub znacznie jego mniejszą ilość, 

·         zaburzenia erekcji,

·         utrata objętości jąder,

·         uderzenia gorąca,

·         spadek popędu seksualnego,

·         powiększenie gruczołów piersiowych,

·         potliwość,

·         pojawienie się oponki wokół brzucha, ud i pośladków,

·         podwyższenie tembru głosu,

·         mniejsze owłosienie,

·         mała ilość porannych wzwodów.


Obniżony testosteron oznaczał również zmniejszoną syntezę białek. Alkohol zatem nie tylko obniża poziom tego hormonu, ale równocześnie podnosi poziom estrogenu
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wpływ wpływ boldenonu na wzrost, zachowanie, stężenie hormonów i cechy tuszy SCREAM 0 510 29.03.2021, 15:27
Ostatni post: SCREAM
  Insulina i jej wpływ na masę mięśniową SCREAM 0 1 726 18.01.2020, 11:56
Ostatni post: SCREAM
  Przyrost masy mięśniowej jest ściśle związany z hormonami SCREAM 0 1 811 21.12.2019, 11:52
Ostatni post: SCREAM
  Najczęstrze błędy popełniane przy budowaniu masy SCREAM 0 3 165 24.02.2019, 19:54
Ostatni post: SCREAM
  Magnez ma wpływ na poziom testosteronu! SCREAM 0 2 962 08.12.2018, 12:35
Ostatni post: SCREAM
  Wpływ sterydów na nasz organizm csm 1 6 249 31.08.2018, 18:42
Ostatni post: martyna96
  Sterydy - Obsesja na punkcie masy SCREAM 1 4 750 31.08.2018, 18:40
Ostatni post: martyna96
  Mity żywieniowe związane z budowaniem masy mięśniowej SCREAM 0 3 020 30.08.2018, 10:05
Ostatni post: SCREAM
  Czy jest możliwe budowanie suchej masy mięśniowej na cyklu ? SCREAM 0 3 489 21.11.2017, 13:28
Ostatni post: SCREAM
  Jednoczesne budowanie mięśni i spalanie tłuszczu SCREAM 0 8 361 23.06.2017, 08:10
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości