Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
Operacji sterydowa Raw Deal
#1
Operacji sterydowa Raw Deal


We wrześniu 2007 r. Przedstawiciele agencji ds. Zwalczania narkotyków ogłosili wyniki 18-miesięcznego dochodzenia w sprawie podziemnego rynku sterydów.

Wewnątrz widok podziemnego laboratorium produkującego sterydy napadniętego podczas operacji Raw Deal. Zdjęcia courte. sy DEA.


Nazywany operacją Raw Deal, byłaby to największa akcja egzekwowania prawa USA przeciwko nielegalnej sterydyce w historii, przewyższającej nawet rozległe usługi z 2005 roku w Meksyku. W ciągu czterech dni funkcjonariusze organów ścigania wykonali 143 rewizje federalne, co doprowadziło do 124 aresztowań. W sumie 56 samodzielnych podziemnych laboratoriów do produkcji steroidów zostało zdemontowanych. Nalot ydoprowadziły do zatrzymania 11,4 miliona dawek steroidów i innych substancji dopingujących, 242 kilogramów surowego proszku sterydowego, 6,5 miliona dolarów, 25 pojazdów, 3 łodzie, 27 maszyn do tłoczenia i 71 pistoletów i inne Bronie.


Operacja Raw Deal była operacją wielooperacyjną. Obejmował on współpracę amerykańskiego urzędu ds. Zwalczania narkotyków (DEA), urzędu ds. Dochodzeń w sprawach żywności i leków (FDA), amerykańskiej służby pocztowej, urzędu skarbowego (IRS), amerykańskiego systemu imigracji i egzekwowania przepisów celnych (ICE), Federalnego Biura Śledczego (Federal Bureau of Investigation). (FBI) i National Drug Intelligence Center (NDIC). Agencje te współpracowały z lokalną policją, aby służyć strażnikom i przeprowadzać aresztowania w ciągu 4-dniowych serii ataków. Amerykańskie organy ścigania koordynowały również swoje wysiłki z organami ścigania z całego świata, w tym z Meksyku, Kanady, Chin, Belgii, Australii, Niemiec, Danii, Szwecji i Tajlandii.


Władze federalne zostały znacznie wsparte w ich śledztwie dzięki współpracy Hushmaila. com, popularna bezpłatna usługa online, która umożliwia członkom wysyłanie i odbieranie zaszyfrowanych wiadomości e-mail. Wiele osób zaangażowanych w handel sterydami korzystało z tej usługi, opierając się na prywatnej wymianie, aby chronić swoje interesy przed żądzami egzekwowania prawa. Ta decyzja była zgubą dla wielu i dostarczyła kopalni złota informacji dla śledczych. Hushmail przekazał mnóstwo dokumentów na temat dziesiątek podejrzanych. Zapewniło im niespotykany dotąd pogląd na nielegalną działalność sterydów, rozciągającą się od producentów surowców w Chinach, po dealerów i użytkowników końcowych w krajach na całym świecie. Thesteroid był tak skoncentrowany na Hushmailie


Tabela montażu produktów. Warunki panujące w tym laboratorium są wysoce niehigieniczne.


W rzeczywistości wydaje się mało prawdopodobne, aby tak daleko idąca seria powiązanych aresztowań została kiedykolwiek powtórzona.


Można argumentować, że ze względu na surowsze przepisy karne, podziemna produkcja sterydów jest jeszcze bardziej konkurencyjna w Stanach Zjednoczonych niż w innychSzafka do przechowywania chemikaliów i komponentów.


Kraje. W przeciwieństwie do Operation Mammoth w Hiszpanii mniej niż dwa lata wcześniej, władze nie ujawniły licencjonowanych amerykańskich laboratoriów farmaceutycznych, które produkowały sterydy "na boku" podczas nalotów na RawDeal. Zamiast tego znaleźli ogromną sieć drobnych dealerów. Typowe amerykańskie laboratorium mieszało i pakowało swoje sterydy w prywatnym domu znajdującym się w sąsiedztwie asuburbanów. Laboratorium zwykle znajdowało się w jednym pokoju, takim jak sypialnia zapasowa, piwnica, garaż lub łazienka. Opakowanie było bardzo proste, zwykle składało się z ręcznie napełnianych fiolek z wieloma dawkami do wstrzykiwania. Puste kapsułki i tabletki były typowe dla orłów, które umieszczano w luźnych butelkach. Władze nie zgłosiły znalezienia żadnego wyrafinowanego urządzenia do napełniania lub pakowania blisterów.


Agenci federalni opisali wiele z tych prowizorycznych laboratoriów jako "wyjątkowo niehigieniczne". Zdjęcia dostarczone przez media przez DEA wspierają ten spór. W jednym zestawie zdjęć widzimy stolik do napełniania fiolek, jeden z najważniejszych etapów montażu, siedząc w czymś, co jest bardzo brudnym garażem lub niepomalowanym domem. Jakie powinny być sterylne komponenty do produkcji (puste fiolki i blaty) spoczywają w odsłoniętych pojemnikach na śmieci w środku pokoju. Następnie, autorzy poinformowali, że w niektórych podziemnych laboratoriach steroidowych, które zaatakowali, ogromne ilości materiałów steroidowych były mieszane w rzeczywistych wannach i zlewach . Ogłaszając naloty, DEAAdministrator Karen P. Tandy oświadczyła: "Dziś ujawniamy prawdę kryjącą się za podziemnym rynkiem sterydów: niebezpieczne narkotyki przygotowywane zbyt często w brudnych warunkach bez względu na bezpieczeństwo, dając Amerykanom, którzy kupili im ostateczną, surową umowę".


Władze federalne również zidentyfikowały aż 37 producentów w Chinach, którzy dostarczali surowe moce steroidowe do tych tajnych laboratoriów. Ta informacja została przekazana chińskim urzędnikom na czas wizyty lokalnej. Jak odkryto podczas dochodzenia New York Timesa wobec chińskich producentów krótko po Raw Deal, większość firm, które dostarczały amerykańskie undergroundlabs z ich materiałami steroidowymi, były producentami nielicencjonowanymi, a nie firmami farmaceutycznymi.


Załączone pliki Obrazki
           
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pamięć sterydowa csm 0 3 180 15.09.2014, 20:59
Ostatni post: csm

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości