Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
Odstawianie koksu czyli zejscie z cyklu
#1
Odstawienie sterydów to duży problem dla wszystkich, którzy je stosują. I żebyś nie wiem jak naukowo do tego podchodził, zawsze stracisz trochę siły i masy. To, ile stracisz, w dużym stopniu będzie zależeć od dobrego odbloku, , wyregulowania hormonów , od treningu i odżywiania się po odstawieniu leków.. Większą część masy zyskanej dzięki sterydom stanowi woda. W zależności od tego , czy stosujesz antyestrogen możesz mieć całkiem niezłe obrzęki i spodziewać się nasilonej diurezy (czyli zwiększonego wydalania wody z moczem) po odstawieniu sterydów. I ta właśnie utrata wody powoduje, że czujesz się mały i wydaje ci się, że nigdy jeszcze tak głupio nie wyglądałeś.Spadek masy może również wiązać się z posterydowym zmniejszeniem się liczby czerwonych krwinek. Rezultatem posterydowego zmniejszenia się hematokrytu (czyli objętości krwinek w stosunku do objętości pełnej krwi) i zmian w równowadze sodowo-potasowej jest zatrzymywanie wody w tkankach, co powoduje pogrubienie i obrzmienie miesni. Efekt ten stopniowo zanika w przeciągu kilku tygodni od zakończenia cyklu.
Androgeny mają olbrzymi wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu. Przewlekłe stosowanie steroidów hamuje wytwarzanie tostosteronu, LH i FSH, ale produkcja ich wraca do normy (w większości przypadków) w przeciągu 12 tygodni po odstawieniu leków. Trzeba o tym wiedzieć, że organizm nie od razu zaczyna wytwarzać testosteronu. To może mieć wpływ nie tylko na trening, ale także na życie seksualne i zdrowie psychiczne.W terapii zaburzonej gospodarki hormonalnej męskiego ustroju związanej z odstawieniem steroidów używa się obecnie wielu leków. Najczęściej stosuje się HCG. HCG ma takie samo działanie jak hormon luteinizujący (LH) i w mniejszym stopniu, do FSH. Jeśli jest stosowana prawidłowo, pobudza produkcję testosteronu w jądrach i może odwrócić zanik jąder. Terapię HCG stosuje się przez kilka tygodni albo do momentu, w którym poziomy testosteronu i LH powrócą do normy.
Kolejnym lekiem jest clomid. Powoduje on wzrost wydzielania LH i FSH. Zazwyczaj po odstawieniu steroidów dochodzi do nagłego wzrostu stężenia estrogenów w organizmie. Miałeś kiedykolwiek ginekomastię? To skutek wysokiego stężenia estrogenów w Twoim ciele. Ginekomastia to powiększenie sutków występujące u mężczyzn. Jest nie tylko bolesna, ale również nie dodaje Ci urody. Ponieważ nie zagrażą życiu, leczenie operacyjne stosowane jest tylko w ciężkich przypadkach. Poziom estrogenów powraca do normy w ciągu trzech, czterech tygodni od odstawienia sterydów, natomiast stężene testosteronu osiąga prawidłowe wartości dopiero po około 12 tygodniach, a nawet dłużej. Clomiphene pomaga przywrócić lepszy stosunek testosteronu do estrogenówOdstawienie leków na dłuższy okres czasu może okazać się bardzo trudne. Niektórzy wycofują się ze sterydów i wtedy stosują niesterydowe środki jak np. Clenbuterol. Czasem to pomaga, ale na pewno nie oznacza całkowitego odstawienia jakichkolwiek leków. Selektywni agoniści receptorów beta-2 też mają szereg skutków ubocznych, a zarówno ich działanie anaboliczne, jak i bezpieczeństwo stosowania u ludzi, jest kwestionowane przez wielu specjalistów z tej dziedziny. Natomiast jeśli chodzi o suplementy, to monohydrat kreatyny może okazać się jednym z Twoich najlepszych przyjaciół w okresie wychodzenia ze steroidów.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skóra i syfy na cyklu - jak dbać, zapobiegać, zwalczyć KobietaNAbombie 2 3 845 04.03.2021, 09:51
Ostatni post: Dafi88
  Dwuletnia obserwacja grupy kulturystów na cyklu sterydowym SCREAM 0 953 26.02.2021, 18:39
Ostatni post: SCREAM
  Stosowanie anabolików, czyli steroidów anaboliczno - androgennych przez młodzież SCREAM 0 2 073 28.12.2018, 19:23
Ostatni post: SCREAM
  Odstawianie sterydów , czyli zejscie z cyku... SCREAM 1 11 279 03.09.2018, 19:05
Ostatni post: martyna96
  Czy jest możliwe budowanie suchej masy mięśniowej na cyklu ? SCREAM 0 3 254 21.11.2017, 13:28
Ostatni post: SCREAM
  Dieta na mase , czyli ak zmieścić tyle jedzenia z tych samych produktów SCREAM 0 10 188 09.10.2017, 11:38
Ostatni post: SCREAM
  Ginekomastia czyli męski problem SCREAM 0 7 180 01.08.2017, 08:18
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy – czyli jak zrujnować posturę i mózg. SCREAM 0 15 542 08.02.2017, 10:03
Ostatni post: SCREAM
  PCT- czyli odblokowanie po cyklu SCREAM 1 13 547 20.12.2016, 21:03
Ostatni post: fitAyaa
  WYZNANIA NATURALNEGO KULTURYSTY.... BRAŁ MASĘ KOKSU... SCREAM 0 12 455 07.10.2016, 11:04
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości