Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
pomoc w doborze kaloryki w diecie redukcyjnej dla kobiety
Witam, pytanie kieruje dla kogos kto to przerabial i wie jak to wszystko polaczyc a chodzi o wyliczenie kalorii dla kobiety 27lat, waga 76, wzrost 172, trening fbw 3x w tyg, ale do tego dochodzi praca fizyczna 4dni w tygodniu po 12h w tym przerwy wiec samej pracy fizycznej okolo 9 h, ile powinna jesc zeby waga ruszyla w dol bo probowala juz i ketozy i normalnej zblansowanej a waga stoi, w dodatku przez prace trzyma wode, bezposrednio po pracy twarz i dlonie w retencji, do tej pory jadla 2300 i wydaje mi sie ze to po prostu przy takim trybie zycia to glodowka i musialaby jesc ale z 3500kcal, co Wy na to? Bo jak ogladam filmiki na yt i sie redukuja na 2000kcal to ok tyle ze zazwyczaj maja prace siedzaca albo ogolnie sponsora i wtedy moga sobie jesc malo bo nic nie robia, mnie interesuja przypadki z prawdziwego zycia gdzie na codzien pracuje sie fizycznie
Odpowiedz
Refeed zrobić przez kilka dni, niech wpierdala co się zamarzy. Potem liczyć na nowo kalorie czyli w tym przypadku wyjdzie 2990 kcal na utrzymanie. Ja bym dodał z 200 kcal i patrzył czy spada. Jak nie to obciąć 200 i dalej i tak wkółko. Kalkulator to ogólne gówno, nie ma co się sugerować.
Wszystko też zależy od osoby, może mieć wiele przypadłości które zwykłym schematem żywieniowym nie naprawisz.
Niech spróbuje CBL , doda więcej tłuszczy jednonienasyconych ale to takie wskazówki na ślepo. Jak da coś fajnie jak nie to ja
bym zabulił dla jakiegoś konkretnego grzbieta, który ogarnia fest badania i dietoterapie.
Odpowiedz
Dzieki za odpowiedz, badania zrobilismy i wszystko jest w widelkach, estro, prolo, tsh, ft3 ft4, ja mysle ze po prostu ta robota tak zaorala wszystko, wczesniej tez byla to praca fizyczna ale w staniu w jednym miejscu a tu w ruchu non stop ze twarz upocona, na przerwach ciezko zdazyc zjesc, a skolei po zmianie od 7-19 to marzysz tylko o lozku a nie o jedzeniu, zreszta nawet jak jestes w miare funkcjonalny to masz raptem 3h max zeby zjesc reszta zanim pojdziesz spac. Trudno to ogarnac ale kombinujemy
Odpowiedz
To to co zrobiliście to mała podstawa. Bardziej istotne nadnercza, kortyzol, słabe androgeny, wszystko z cukrem i insuliną, trójglicerydy i całą reszte skąd grzbiet obeznany w temacie patrzy na twoją kobietę jak na samochód i myśli co by w podwoziu podmienić.
Też jeżeli ona tyle pracuje i potem jeszcze ćwiczy, nie dostarcza po tym wszystkim sporej dawki kalorii na regeneracje to ona jest po prostu zajechana.
Urlop się zbliża chociaż ? Nie ćwiczyć podczas urlopu, piwko pierdolnąć, bez żadnych kryształów xd

Jak nie pomoże zwykła zmiana diety i odpoczynek to nie wachaj się i poszukaj kogoś kto to ogarnie bo uważam, że szkoda czasu, żeby się wkurwiać.
Odpowiedz
Jak mamy pare dni wolnego to ta opuchlizna schodzi, no chyba zajechana od tego, bo czesto w sumie na treningi nie ma mocy, mysle nawet ze przy tej pracy to gdyby wpasowala sie w kalorie to nie musialaby chodzic na treningi no ale sie uparla i chce i tez dochodze do wniosku ze powinna jesc ponad 3000kcal a nie wedlug kalkulatorow ktore sa dla tych co oprocz silki nic nie robia, a w UK wmojej okolicy nie znam nikogo ogarnietego w tym temacie a na odleglosc to wiesz jak jest
Odpowiedz
Wylicz jej normalne zapotrzebowanie kcal dzienne i obetnij 30% nawet z kalkulatora , bo liczac wzorami z kursów różnice są ok 20-30 kcal między zeszytem a online. Co innego jak by robiła fizycznie na budowie + siłownia + walka czy coś to musisz dodać kcal które spalisz
Odpowiedz
To pracy stojacej w ciaglym ruchu gdzie robisz okolo 15km nie wliczac w zapotrzebowanie? Nie jest to praca na budowie ale jest tez wysilek fizyczny w podnoszeniu kilkukilogramowych skrzynek okolo 50 skrzynek po 5-7kg, pije ona w pracy duze ilosci wody a mimo po pracy jest opuchnieta na kostkach i twarzy
Odpowiedz
NIe dziwie się postój 10 godzin w miejscu i zobacz czy skurczy nie dostaniesz czy opuchlizny Wink. Skoro zdrowo się odzywia i kcal sa liczone wg kalkulatora to jest to nie możliwe żeby waga nie zeszła. Zresztą wymiary to łapie się cm bo ja na trenie spadłem 5 cm w pasie a przytyłem 3 kg Tongue. Problem leży w diecie wg mnie. Jeżeli 15 km robi to nawet potraktuj to jako cardio to od zapotrzebowania na poczatek odejmijcie 10% jeżeli nic nie da 20% ale wątpię. Niech ułoży sobie zdrową dietę bo tu nikt za darmo tego nie zrobi Smile

Co do ketozy to pewnie była to zwykła tłuszczówka a nie ketoza Smile miała ciała ketonowe w moczu ? był 1 g białka na kg masy ciała ? podejżewam ze nie . Tylko opór białko i tłuszcze i organizm sam sobie tworzył glikogen
Odpowiedz
I tu Cie zadziwie bo to nie byla zwykla tluszczowka tylko ketoza z udzialem paskow ketonowych, bialka malutko i duzo tluszczy, wegli zazwyczaj 15-25g, nie musze sobie wyobrazac tej pracy bo pracuje dokladnie w tym samym miejscu tyle ze ja nie ciagne wody a trace po zmianie 2kg wagi ktora po wyspaniu sie i odpoczynku wraca spowrotem i ja jestem od roku on na enanie-omie a mimo to ciezko jest cokolwiek dobudowac

Sama dieta to nie problem mi wlasnie chodzi o wstrzelenie sie w kalorie bo ja waze 100kg i jem 5000kcal do tej pracy a waga praktycznie stoi a ciezko sie obzerac, nawet jak patrzylem na tabelki spalania kcal poszczegolnych zawodow to przyrownalem jej prace do pielegniarki ktora od czasu do czasu pomoze pacjentowi itp i wyszlo ze taka pielegniarka spala na zmianie okolo 1500kcal

Sama dieta to nie problem mi wlasnie chodzi o wstrzelenie sie w kalorie bo ja waze 100kg i jem 5000kcal do tej pracy a waga praktycznie stoi a ciezko sie obzerac, nawet jak patrzylem na tabelki spalania kcal poszczegolnych zawodow to przyrownalem jej prace do pielegniarki ktora od czasu do czasu pomoze pacjentowi itp i wyszlo ze taka pielegniarka spala na zmianie okolo 1500kcal
Odpowiedz
To zacznij od tarczycy badania TSH i FT3 a później dieta bo z tego co piszesz to jest to niemożliwe... Ja redukuje na 2400kcal a robię 4-5 treningów i mam 2 roboty w tym jedna bramki. Moje zapotrz. to 3400 kcal - 30% daje 2400. Teraz będę biegał po 25-35 minut. To u niej zbadaj hormony albo dołuż kcal bo może kortyzol jest wywalony w kosmos.
Odpowiedz