Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
PCT- czyli odblokowanie po cyklu
#1
PCT- czyli odblokowanie po cyklu

Są różne szkoły na temat odblokowania.. poniżej przedstawiam 1 z nich.

Dlaczego jesteśmy zablokowani na cyklu i jak powinno wyglądać dobre odblokowanie?

Poglądowy obrazek pokazuje główne gruczoły dokrewne odpowiedzialne za sterowanie wydzielaniem testosteronu, podwzgórze, przysadkę , oraz jadra. Hormony przez nie wydzielane zamknięte są w tzw. sprzężenia. Sprzężenia to nic innego jak odpowiednie mechanizmy sterowania.
Nasz organizm utrzymuje homeostazę, przynajmniej stara się takowa zachować jeśli chodzi o obrót , stężenia, oraz oddziaływania hormonów. W przypadku kiedy zostanie podany z zewnątrz steroid anaboliczny, receptory rozmieszczone w przysadce oraz w podwzgórzu wrażliwe na steroidowe hormony płciowe zakomunkuja podwzgórze, oraz przysadkę o ich podwyższonym stężeniu. Podwzgórze w odpowiedzi wstrzyma produkcje 9. Brak gonadoliberyn zmusi przysadkę do wstrzymania produkcji FSH i LH. Brak tych hormonów będzie odczytane przez wrażliwe na nie receptory, jako "rozkaz" zaprzestania produkcji testosteronu. W ten sposób stosując egzogenny androgen spowodowaliśmy zablokowanie osi podwzgórze-przysadka -jadra. Ponadto wiele SAA, zwłaszcza te będące progestynami jak nandrolon, trenbolon, THG zaburza szlaki produkcji testosteronu w jądrach na poziomie enzymów, które "obsługują" szlak powstawania androgenów.

Wszystko jest dobrze do momentu w którym aplikowany zewnętrznie testosteron, krąży we krwi. Kiedy po odstawieniu, jego poziom drastycznie spadnie poziom estrogenów przez pewien czas będzie się utrzymywał, na skutek aromatyzacji słabych androgenów- jak adrostendion, który powstaje w korze nadnerczy. Należy tutaj nadmienić, że właśnie estrogeny, silniej od androgenów wpływają na regulacje pracy przysadki.

Podstawowe odblokowanie: dawki i trwanie

hCG - ludzka gonadotropiona kosmówkowa wykazującą praktycznie identyczny do LH wpływ na jądra.
W celu maksymalnego uwrażliwienia jader na endogenny LH, nawet po stosunkowo krótkich 8-10 tyg cyklach opartych na testosteronie, zalecane jest zastosowanie hCG, przez około 7-14 dni dawkując 500j dziennie. Powinno stosować się niskie dawkowanie jednorazowe, ze względu na występowanie tzw. 'downregulation' receptorów dla LH, wywołanego nadmiarem tego hormonu. Inaczej mówiąc przyjecie dużej jednorazowej dawki hCG spowoduje znaczne osłabienie reakcji komórek Lydiga na kolejna porcje hCH a w następstwie na LH. Jednym słowem duże jednorazowe dawki hCG, zamiast pomóc w jak najszybszym i najskuteczniejszym doprowadzeniu do uruchomienia prawidłowej pracy HPTA, zadziałają wręcz odwrotnie. Tutaj skuteczne okazuja sie SERM, oraz IA (o nich w dalszej części tekstu)

HCG w dużych dawkach uruchamia kolejny proces wpływający niekorzystnie na przeprowadzenie maksymalnie skutecznego PCT. Mianowicie wysoki poziom estrogenów wywołany zastosowaniem hCG 'blokuje' w jądrach konwersje 17-alfa-hydroksyprogesteronu do testosteronu. Tutaj przydatny okazuje sie tamosyfen, który przejawia antyestrogenny wpływ jądrach i przysadce, dodatkowo wpływa na polepszenie reagowania przysadki na hCG.Właśnie dotarliśmy do leków zwanych SERM.
SERM'y pomagają i przyspieszają przywrócenie prawidłowego funkcjonowania HPTA.

Jednym ze skuteczniejszych a zarazem najpopularniejszym a co za tym idzie łatwo dostępnym SERM jest tamoksifen. Równie często, jeśli nie częściej w rozpiskach PCT, znajduje się SERM- clomifen (clomid). Postaram się jednak udowodnić, większą skuteczność a zarazem mniejsza szkodliwość tamoksifenu i przekonać do jego stosowania w ramach PCT.
SERM zaczynamy stosować równolegle z hCG- dlaczego?


Wpływ na nieuczynnianie procesu blokowania steroidogenezy został wspomniany kilka linijek wyżej.
Ponadto hCG jak wiadomo wpływa na zwiększenie produkcji testosteronu w jądrach, ten ulega obwodowo aromatyzacji do estradiolu. Zarówno androgeny jak i estrogeny beda uruchamiały ujemne sprzężenie zwrotne które, doprowadzi do wstrzymania produkcji GnRH oraz LH i FSH - powstaje "błędne koło". Stosując równolegle SERM "blokujemy" ER w przysadce i podwzgórzu, dzięki czemu eliminujemy ujemny wpływ nadmiaru estrogenów powstałych na skutek działalności hCG, na 'otwarcie' osi HPTA.Dlaczego tamoksyfen a nie clomifen?

Po pierwsze aby uzyskać skuteczność 20mg tamoksyfenu należny zastosować 150 mg clomifenu, co oczywiście wiąże się z niepotrzebnym obciążeniem organizmu.

Po drugie tamoksyfen posiada ciekawą właściwość dodatniej regulacji(upregulation) receptorów przysadki, wrażliwych na LHRH produkowanego przez podwzgórze. Clomid takich właściwości niestety nie posiada.

Po trzecie tamoksyfen jest silnym antagonista ER zarówno w przysadce jak i podwzgórzu, natomiast clomid zachowuje się jak słaby agonista ER w obrębie przysadki, co niestety utrudnia przeprowadzenie skutecznego PCT.

Po czwarte tamoksifen posiada właściwości blokowania receptorów dla prolaktyny clomid nie

Po piąte konieczność stosowania wyższego dawkowania clomidu w stosunku do tamoksyfenu, przekłada sie również na koszty.

Stosowanie jednocześnie clomidu i nolvadexu, nie ma racjonalnego, naukowego uzasadnienia. Nie zachodzi tzw. 'efekt synergii', substancje te będą konkurowały miedzy sobą o receptory estrogenowe ( ER)- i nic poza tym.

Blokowanie receptorów estrogenów, jest bardo ważne, ale kolejnym ważnym aspektem maksymalnie skutecznego PCT jest zmniejszenie produkcji estrogenów, które powstają na skutek zastosowania hCG. Jak wspomniałem wcześniej,zastosowanie hCG w początkowej fazie daje wysoki wyrzut androgenów, jak i estrogenów które min. powstają obwodowo wyniku aromatyzacji androgenów.
Ponadto obniżenia poziomu słabych estrogenów, które powstają w wyniku aromatyzacji słabych androgenów produkowanych w korze nadnerczy. Przydatne tutaj okazują się inhibitory aromatazy, takie jak arrimidex, femara a zwłaszcza aromasin.Zastosowanie IA ułatwi i uskuteczni to przeprowadzenie całego PCT
Dlaczego napisałem zwłaszcza aromasin. Tamoksifen obniża poziom poziom arimidexu, oraz femary w plazmie krwi, natomiast nie wpływa na poziom aromasinu. Aromasin ponadto posiada wpływa androgenny w odróżnieniu do dwóch wyżej wymienionych IA, co pomaga poprawić nastrój podczas PCT.


Kolejny środek przydatny po cyklu to TRIPTORELINA

Jest to środek w formie zastrzyków , który podaje sie podskórnie tak jak hcg bądź gh
Tryptorelina może uwolnić ogromne ilości testosteronu już po jednym wstrzyknięciu. Pobudza komórki przysadki mózgowej aby uwolnić Hormon folikulotropowy - FSH i luteinizujący


Przykładowy schemat PCT:


Silnie blokujące i długie cykle:

1-2tyg hcg 500j eod
1-2 wit E 1000j ed
1-3tyg arimidex 1,25mg ed/ ewantualnie femara
1-6tyg tamox 20mg ed ew.clomid 50mg ed
W dniu w którym leci tamox , dajemy 100mcg triptorelinyKrótkie łagodniejsze cykle:

1 tydz hCG 500j eod

1-4 tamox 20mg ed, ew clomid 50mg ed
W dniu w którym leci tamox , dajemy 100mcg triptoreliny


Organizm po takich "roszadach" będzie musiał dalej określać i stabilizować odpowiednie poziomy hormonów przez pewien czas, tym niemniej zajdzie to o wiele szybciej, co uchroni nas od tzw. spadków w wyniku hipogonadyzmu hipogonadotropowego wywołanego odstawieniem SAA. W początkowej fazie PCT poziom testosteronu będzie na pewno wyższy od tego naturalnego, by po czasie osiągnąć nasza organizmalną homeostazę.

Używanie któregokolwiek z PCT nie gwarantuje odblokowania.Każdy jest inny i każdy musi znaleźć odblokowanie odpowiednie dla siebie. Jedyną metodą, aby się przekonać czy odblokowałeś się, jest badanie krwi, a dokładniej poziomu testosteronu,estradiolu, LH, progesteronu,SHBG.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Ciekawy artykuł
Na ulotce arimidexu wyraźnie jest napisane źe nie wolno podawać jednocześnie z tamoxifenem. Myślę źe bardziej przy leczeniu nie moźna a jak to sie ma do PCT ?
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stosowanie anabolików, czyli steroidów anaboliczno - androgennych przez młodzież SCREAM 0 1 630 28.12.2018, 19:23
Ostatni post: SCREAM
  Skóra i syfy na cyklu - jak dbać, zapobiegać, zwalczyć KobietaNAbombie 1 3 186 07.09.2018, 09:40
Ostatni post: satyr88
  Odstawianie sterydów , czyli zejscie z cyku... SCREAM 1 10 462 03.09.2018, 19:05
Ostatni post: martyna96
  Czy jest możliwe budowanie suchej masy mięśniowej na cyklu ? SCREAM 0 2 869 21.11.2017, 13:28
Ostatni post: SCREAM
  Dieta na mase , czyli ak zmieścić tyle jedzenia z tych samych produktów SCREAM 0 9 613 09.10.2017, 11:38
Ostatni post: SCREAM
  Odstawianie koksu czyli zejscie z cyklu SCREAM 0 5 192 28.09.2017, 10:31
Ostatni post: SCREAM
  Ginekomastia czyli męski problem SCREAM 0 6 817 01.08.2017, 08:18
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy – czyli jak zrujnować posturę i mózg. SCREAM 0 15 221 08.02.2017, 10:03
Ostatni post: SCREAM
  Co się dzieje, kiedy zawodowiec schodzi z cyklu sterydami ? SCREAM 0 10 847 27.09.2016, 08:37
Ostatni post: SCREAM
  Wynalezienie sterydów, czyli jak to się wszytsko zaczęło ? SCREAM 0 4 765 06.08.2016, 09:10
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości