Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
dieta redukcyjna do oceny
28lat
106kilo waga
193cm
18procent tluszczu
staz 6miesiecy

czesc,mam pytanie poniewaz 6miesiecy temu znajomy ulozyl mi diete i schodlem 15kilogramow i mam w tej chwili te 106kilo i w dalszym ciagu kazal mi jesc tak jak mi napisal,,a ja krece aeroby,trenuje jak zawsze bardzo ciezko,i od miesiaca waga stoi
bardzo prosze o pomoc
ja moze napisz jaka mam diete
dni treningowe
1-posilek odzywka bialkowa lub 200gram piersi albo 200gram makreli wedzonej i 40gram platkow owsianych
2-200gram piersi lub makreli wedzonej plus 30gram oleju
3-taki sam jak drugi
4-posilek przed treningowy, pu woreczka ryzu i 250gram miesa lub makreli{trening}
5-po treningu taki sam posilek jak w czwartym

dni nie treningowe
1,250gram piersi lub makreli wedzonej
2-i trzeci posilek taki sam jak pierwszy,
4-200gram hudego twarogu i przed snem 100gram platkow
do praktycznie kazdego posilku musze dokladac oliwe z pestek winogron,,,

prosze mi powiedziec czy ta dieta jest dobra,,,bo generalnie ,mowil ze mieso czy ryba to nie wazne co jem licza sie makroskladniki,jesli lubie rybe to moge jesc rybe lub moge mieszac...
oczywiscie do kazdego posilku warzywa. co sadzicie?
Odpowiedz
Już widze tutaj nieścisłość. Jak można porównywać makrelę do piersi z kurczaka?? 250g makreli wedzonej ma 552 kcal a 250g piersi zaledwie 260 kcal. Radziłbym tą dietę zmienić i jeszcze raz wszystko przeliczyć. Nabiał tez z diety bym wyrzucił. 250g Makreli wedzonej ma B: 53g W:0 T:38g, a 250 g piersi ma B:53g, W:0 T:5g. Także może dla tego nie chudniesz kolego. Popraw tą diete. Zamiast tej makreli możesz wrzucać poledwiczke wieprzowa ona ma takie same wartości jak piers z kurczaka. Możesz tez wrzucać chude ryby takie jak dorsz lub tuńczyk. Na moje oko masz też za mało węgli. Ale to moje zdanie.

Ja bym CI to rozpisał tak. Wazysz 106 kg. dajmy na to ze twoje zapotrzebowanie 106x24x 1,3- aktywność fizyczna taka średnia daje nam wynik =3307 kcal. Teraz żeby chudnac obcinamy 500 kcal i mamy ok 2800 kcal.

i tak by to wygladalo

Sniadanie białkowo tłuszczowe:
1. 4 jajka smażone na 10 g masła
2. 100g ryzu lub 400g ziemniaków i 250g piersi z kurczaka lub 250g polędwiczki wieprzowej lub 300g chudej ryby(dorsz, tuńczyk)
3. to samo
4. to samo
5.100g platkow owsianych zalewasz wrzątkiem czekasz az nasiakna, dodajesz 40g ulubionej odzywki białkowej i 20g migdałów. Taki fajny deser. Ja daje węglowodany na noc bo latwiej się zasypia i wcale to nie przeszkadza w paleniu tkanki tłuszczowej to mit.

Ta diete co rozpisałem daje nam ok 2850 kacl WW:300g B:262 i T:65. Tak bym to widział.
Odpowiedz
Przecież jak na moje to tu są same wegle więc bardziej masowke! A co powiesz o watrobce. Wegle jem około treningowo i rano 40g płatków
Odpowiedz
Wątróbka tez jest ok jak najbardziej. To co CI rozpisałem to typowa dieta wysokowęglowodanowa w Twoim przypadku na redukcje. Chłopie wazysz 106 kg nie możesz za nisko z kaloriami od razu zejść bo nic z tego nie będzie. Ale o czym my mówimy jeżeli Twój "kulturysta" stawia makrele wedzona na rowni z piersią z kurczaka to życze CI szczęścia w tej redukcji. Dla Twojej wiadomości skutecznie redukuje się wtedy kiedy jeden z energetycznych maroskładników trzymamy nisko. Wiec albo tluszcze nisko albo węgle nisko. Wtedy organizm chętniej siega po zapasowa tkanke tluszczowa i skuteczniej redukujemy.
Odpowiedz
Rozumiem cie. Ja na tej diecie schudlem 10 kilo z węglami około treningowo kolega mówił także Ze tłuszczu z makreli jest bardzo dobry

Czyli zamiast piersi z kurczaka mogę jest wątrobę lub serca z kurcząt tak a co z makrela

Czyli zamiast piersi z kurczaka mogę jest wątrobę lub serca z kurcząt tak a co z makrela
Odpowiedz
Zgadza się. Jest spoko. Ale nie można mowić że 250g makreli wędzonej = 250 g piersi z kurczaka bo to gruba przesada. 2 razy więcej kalorii spozywasz jedząc makrele wedzona. Wiec dajmy na to zalozyles sobie 2800 kcal na dzień i zamiast piersi z kurczaka miałeś ochote na makrele wedzona w każdym posiłku to daje Ci 876 kcal więcej niż gdybys spozywał tylko piers z kurczaka. Wiec to gruba przesada. Dlatego nie dziwie się ze nie chudniesz. Skoro masz takie rozbieznosci w zamiennych produktach.

Nie wiem jak jasniej mam CI to wytłumaczyć. To jest proste jak bicie gruchy. Żeby chudnac musisz mieć deficyt kaloryczny. Czyli na te Twoje 106kg Twoje zero kaloryczne to ok 3300 kcal nie wiem jak ćwiczysz. Zalozylem srednia aktywność. Teraz żeby chudnac odjalem od tego 500 kcal. Dobierz sobie odpowiednia diete pod te 2800 kcal. Ja CI rozpisałem gotowa diete. ALe widze ze ktoś Ci nalozyl do glowy ze węglowodany sa zle i będą Cie zalewac. Nie nie sa zle tylko jak mamy za duza liczbe kalorii to wtedy tyjemy. Ale widze ze pewnych stereotypow już nie da się przeskoczyć. Najwazniejsze jest żeby był deficyt, a następnie odpowiedni rozkład makroskladnikow. Ja CI zaproponowałem nisko tłuszcze i wysoko węgle. Bo sam tak redukuje i to jest skuteczne na większości osob. Ty możesz inaczej robic. Ale najwazniejsza sprawa to jest deficyt kaloryczny.
Odpowiedz
Rozumiem czyli 250g kurczaka to wątrabki też musiał bym mieć około 200 gram a makreli że 150g. Kolega stwierdził źe nie są mi potrzebne wegle gdy w pracy siedzę więc dał okolotreningowo

A możemy się dogadać że rozpiszesz mi dietę redukcyjna na moje 106 kilo na produktach ryżu,płatków owsianych,pierś z kurczaka wątróbka drobiowa smażona z cebulką, ziemniaki izolat z tych produktów

Bym ci napisał szczegółowo wszystkie produkty które mi odpowiadają kiedy trening itd
Odpowiedz
Nie no nie zartuj kolego. Weź sobie wejdź na tabele kalorii lub na myfitnesspal i sam sobie policz co CI odpowiada. Ja Ci podalem jak na dloni ile kalorii powinieneś spozywac żeby chudnac. A Ty sobie dobierz produkty już jak CI pasuje. JA bym to zrobil tak jak CI już wyżej pisałem i ustawił makroskładniki tak WW:3g na kilogram masy ciała. B 2,5g na kilogram masy ciała a tłuszcze nisko 0,5g na kilogram masy ciała. I do tych proporcji dobierz sobie produkty jakie CI pasuja..
Musisz mieć około WW-320g, B-265g, T-53 g.
Odpowiedz
W załączniku dałem dietę dzieki której mam chudnac dalej ten kumpel mi napisał na nowo. Proszę nie patrzeć na wagę

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
A gdzie tu rozpisane makro i kaloryka + wiek ... co to za dieta , boże kupuja te certyfikaty personalnego i udają fachowców
Odpowiedz