Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
Share Thread:
W Polsce zlikwidowano największą na świecie nielegalną fabrykę leków
#1
14 osób zatrzymanych, zabezpieczonych 48 różnego rodzaju maszyn służących do produkcji sfałszowanych leków, 430 tys. sterydów w ampułkach i tabletkach oraz 100 tys. tabletek na potencję o łącznej wartości czarnorynkowej ponad 17 milionów złotych – to efekt kilkunastomiesięcznej pracy policjantów CBŚP z Poznania. Tym samym funkcjonariusze zlikwidowali pierwszą w Europie, a największą na świecie nielegalną fabrykę farmaceutyków i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją i obrotem na wielką skalę sterydami i lekami na potencję.

Policjanci CBŚP pracowali kilkanaście miesięcy, by ustalić kto stoi za produkcją i handlem na dużą skalę sfałszowanymi farmaceutykami. Ustalili, że pod Bydgoszczą została zorganizowana nielegalna fabryka produktów leczniczych, podrabiająca leki czterech znanych koncernów farmaceutycznych. Ustalili również, kto zajmuje się poszczególnymi etapami procederu, począwszy od procesu produkcji poprzez dystrybucję. Policjanci jednocześnie weszli do kilkunastu miejsc w czterech województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i śląskim i zatrzymali 14 osób zamieszanych w nielegalny proceder.


Fabryka była zlokalizowana pod Bydgoszczą. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę, który trudnił się wytwarzaniem sfałszowanych medykamentów. W pomieszczeniach magazynowych ukryte były specjalne przejścia, ukryte za drzwiami szaf, do kolejnych pomieszczeń produkcyjnych, gdzie stały różnego rodzaju maszyny. Na miejscu policjanci zabezpieczyli również gotowe produkty, jak i ich półfabrykaty.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 48 maszyn: wykrojniki, sitodrukarkę, tampodrukarkę, naświetlarkę, tabletkarki, blistrownice, powlekarki, ampułkarki, zasobniki, pakowaczki, mieszalniki i inne. Ponadto 377 stempli do produkcji, 23 sita drukarskie, 28 matryc drukarskich. Wszystko warte ponad 4 mln złotych.

Oprócz komponentów do produkcji policjanci zabezpieczyli gotowe produkty: sterydy anaboliczne w ampułkach, fiolkach i tabletkach, jak również 100 tys. tabletek na potencję.


Jak ustalili policjanci część gotowych produktów, jak również półfabrykaty były sprowadzane z Chin kanałem przerzutowym przez Grecję, jak i Wielką Brytanię oraz Rumunię. Dystrybucja odbywała się w większości z wykorzystaniem sieci Internet. Produkty te zagrażały życiu i zdrowiu kupujących ze względu na warunki produkcji, jak również różnice w składzie.Szacuje się, że grupa wprowadziła na rynek fałszywe produkty o wartości co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych.

Zatrzymani w Prokuraturze Rejonowej Poznań Grunwald, która nadzoruje przedmiotowe śledztwo, oprócz zarzutów kierowania lub udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, usłyszeli zarzuty sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez produkcję, przechowywanie i odpłatne udostępnienie sfałszowanych produktów leczniczych, a także import gotowych produktów leczniczych i substancji czynnych, jak i wprowadzania do obrotu produktów leczniczych.

Cztery z zatrzymanych osób spędzą najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie.fot. cbsp.policja.pl


Załączone pliki Obrazki
                   
Odpowiedz
#2
Chłopaki robili polską alphe, stąd wiadomo czemu niekiedy nie klepała :p połowę rynku podrabiali, na materiale z tv było widać etykiety wielu producentów
Żyj tak, jak inni nie potrafią - Tavi Castro
Odpowiedz
#3
genesis, alpha farma ja widzialem co tam jeszcze bylo ?
Odpowiedz
#4
Vermodje
[Obrazek: kulturystyka-ruchomy-obrazek-0014.gif]


Odpowiedz
#5
I były też te ampułki co są zapakowane w taki blister z folią, że wyciska się je jak tabletki, podróbka viagry shree i kamagry, hormon wzrost też, mieli tak sprzęt że mogli w ciągu dnia podrabiac każda inną firmę
Żyj tak, jak inni nie potrafią - Tavi Castro
Odpowiedz
#6
I zamiast hormonu wbijali Hcg :p
[Obrazek: kulturystyka-ruchomy-obrazek-0014.gif]


Odpowiedz
#7
Może i tak być, ewentualnie pepki :p Ale pewnie hormonu tu nie robili tylko szedł z zagranicy, podejrzewam że rynek w Polsce zacznie się zmniejszy, więc panowie : RÓBCIE ZAPASY Big Grin
Żyj tak, jak inni nie potrafią - Tavi Castro
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  FAŁSZOWANIE LEKÓW SCREAM 0 3 347 17.01.2016, 11:13
Ostatni post: SCREAM
  Podróbki sterydów w polsce. Czyli jak działa ten biznes? SCREAM 3 18 493 20.03.2015, 13:03
Ostatni post: brzesiu
  Ciemna strona mocy” – rozpowszechnienie dopingu w Polsce csm 0 4 160 03.03.2015, 12:01
Ostatni post: csm
  NAJWIĘKSZE BICEPSY W POLSCE ? csm 0 8 006 17.12.2014, 01:37
Ostatni post: csm
  Ciemna strona mocy – rozpowszechnienie dopingu w Polsce csm 0 4 004 28.10.2014, 17:04
Ostatni post: csm
  Posiadanie w Polsce sterydów. Legalne czy nie ? csm 0 15 924 13.10.2014, 16:40
Ostatni post: csm

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości