Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
trochę o metanabolu
#1
A teraz coś o popularnej metce.. tak uwielbianej przez początkujących którzy myślą ze można ją brać solo i jest super...Metandienon jest jednym z najczęściej używanych przez kulturystów środków sterydowych. Metandienon jest substancją, dostępną w takich specyfikach, jak Metanabol, Metandrostenolon, Dianabol, Stenolon czy Pronabol. Preparaty oparte i metandienon przyjmują zwykle formę tabletek – ze względu na łatwość suplementacji oraz atrakcyjną cenę, preparaty oparte o metandienon są dość popularne. Szacuje się, że sięga po nie blisko 90% kulturystów, którzy zażywają sterydy.

Jak działa metandienon?

W medycynie metandienon jest spotykany w postaci tabletek oraz kremów. Preparaty lecznicze oparte o metandienon wykorzystywane są przy leczeniu problemów skórnych (owrzodzenia, oparzenia, uszkodzenia mechaniczne, odmrożenia itp.), a także w przypadku chorób, które objawiają się ujemnym bilansem azotowym (np. marskość wątroby, choroby jelit). Metandienon znajduje również zastosowanie w leczeniu chorób zakaźnych (np. AIDS) oraz w przypadku chorób, gdzie następuje zwiększone zapotrzebowanie na białko i amiaminokwasy (np. anoreksja).

Preparaty dla kulturystów charakteryzują się dużo wyższym stężeniem metandienonu, aniżeli leki z metandienonem. Sterydy z metandienonem silnie zwiększają bilans azotowy organizmu. Im więcej tlenku azotu w organizmie, tym bardziej poprawia się wydolność oraz możliwości fizyczne organizmu. Dodatkowo, metandienon zwiększa poziom insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1) w organizmie oraz hamuje wydzielanie kortyzolu – hormonu odpowiedzialnego za katabolizm mięśniowy. Dzięki tym wszystkim właściwościom oraz szybkiemu działaniu, metandienon jest chętnie wykorzystywany przez kulturystów, którym zależy na szybkiej budowie masy mięśniowej i siły. Zażywanie metandionu – podobnie jak innych sterydów anaboliczno-androgennych – wiąże się jednak ze znaczącym wpływem na gospodarkę hormonalną i wystąpieniem licznych skutków ubocznych.


Skutki uboczne przyjmowania metandienonu

Metandienon jest sterydem, wykazującym duży wpływ nie tylko na procesy anaboliczne, ale również działający silnie androgennie. Metandienon znacząco wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu, hamując wydzielanie własnego testosteronu. Dodatkowo, metandienon zawarty w preparatach sterydowych łatwo aromatyzuje i konwertuje w estrogeny. Może to prowadzić do feminizacji i pojawienia się takich skutków ubocznych, jak chociażby ginekomastia.

Warto również pamiętać, że metandienon – jak większość sterydów – obciąża wątrobę i jest hepatotoksyczny. Uszkodzenia wątroby mogą objawiać się, m. in., zmniejszeniem masy ciała, zażółceniem skóry czy osłabieniem organizmu. Do często spotykanych skutków ubocznych, związanych z przyjmowaniem preparatów na bazie metandienonu, zalicza się endemę (patologiczne zatrzymanie elektrolitów), podwyższenie ilości “złego” cholesterolu w organizmie, zmiany libido, nadmierne pobudzenie, nadciśnienie, łojotok androgenowy czy kłopoty z układem sercowo-naczyniowym.

Mety nie bierze się solo.. cykl ma mecie trwa z 6 tygodni.. przez ten czas nie nabierze się masy... to co wejdzie to pospada.. woda , ciut mięsa.. a zostanie tłuszcz brany przez laików za mięsień...


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości