Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
Share Thread:
PCT- czyli odblokowanie po cyklu
#1
PCT- czyli odblokowanie po cyklu
Są różne szkoły na temat odblokowania.. poniżej przedstawiam 1 z nich.


Dlaczego jesteśmy zablokowani na cyklu i jak powinno wyglądać dobre odblokowanie?


Poglądowy obrazek pokazuje główne gruczoły dokrewne odpowiedzialne za sterowanie wydzielaniem testosteronu, podwzgórze, przysadkę , oraz jadra. Hormony przez nie wydzielane zamknięte są w tzw. sprzężenia. Sprzężenia to nic innego jak odpowiednie mechanizmy sterowania. Nasz organizm utrzymuje homeostazę, przynajmniej stara się takowa zachować jeśli chodzi o obrót , stężenia, oraz oddziaływania hormonów. W przypadku kiedy zostanie podany z zewnątrz steroid anaboliczny, receptory rozmieszczone w przysadce oraz w podwzgórzu wrażliwe na steroidowe hormony płciowe zakomunkuja podwzgórze, oraz przysadkę o ich podwyższonym stężeniu. Podwzgórze w odpowiedzi wstrzyma produkcje 9. Brak gonadoliberyn zmusi przysadkę do wstrzymania produkcji FSH i LH. Brak tych hormonów będzie odczytane przez wrażliwe na nie receptory, jako "rozkaz" zaprzestania produkcji testosteronu. W ten sposób stosując egzogenny androgen spowodowaliśmy zablokowanie osi podwzgórze-przysadka -jadra. Ponadto wiele SAA, zwłaszcza te będące progestynami jak nandrolon, trenbolon, THG zaburza szlaki produkcji testosteronu w jądrach na poziomie enzymów, które "obsługują" szlak powstawania androgenów.Wszystko jest dobrze do momentu w którym aplikowany zewnętrznie testosteron, krąży we krwi. Kiedy po odstawieniu, jego poziom drastycznie spadnie poziom estrogenów przez pewien czas będzie się utrzymywał, na skutek aromatyzacji słabych androgenów- jak adrostendion, który powstaje w korze nadnerczy. Należy tutaj nadmienić, że właśnie estrogeny, silniej od androgenów wpływają na regulacje pracy przysadki.
Podstawowe odblokowanie: dawki i trwanie

hCG - ludzka gonadotropiona kosmówkowa wykazującą praktycznie identyczny do LH wpływ na jądra. W celu maksymalnego uwrażliwienia jader na endogenny LH, nawet po stosunkowo krótkich 8-10 tyg cyklach opartych na testosteronie, zalecane jest zastosowanie hCG, przez około 7-14 dni dawkując 1000j co 2-3 dni .Właśnie dotarliśmy do leków zwanych SERM.
SERM'y pomagają i przyspieszają przywrócenie prawidłowego funkcjonowania HPTA.

Jednym ze skuteczniejszych a zarazem najpopularniejszym a co za tym idzie łatwo dostępnym SERM jest tamoksifen. Równie często, jeśli nie częściej w rozpiskach PCT, znajduje się SERM- clomifen (clomid). Postaram się jednak udowodnić, większą skuteczność a zarazem mniejsza szkodliwość tamoksifenu i przekonać do jego stosowania w ramach PCT.

SERM zaczynamy stosować równolegle z hCG- dlaczego?
Wpływ na nieuczynnianie procesu blokowania steroidogenezy został wspomniany kilka linijek wyżej. Ponadto hCG jak wiadomo wpływa na zwiększenie produkcji testosteronu w jądrach, ten ulega obwodowo aromatyzacji do estradiolu. Zarówno androgeny jak i estrogeny beda uruchamiały ujemne sprzężenie zwrotne które, doprowadzi do wstrzymania produkcji GnRH oraz LH i FSH - powstaje "błędne koło". Stosując równolegle SERM "blokujemy" ER w przysadce i podwzgórzu, dzięki czemu eliminujemy ujemny wpływ nadmiaru estrogenów powstałych na skutek działalności hCG, na 'otwarcie' osi HPTA.

Dlaczego tamoksyfen a nie clomifen?

Po pierwsze aby uzyskać skuteczność 20mg tamoksyfenu należny zastosować 150 mg clomifenu, co oczywiście wiąże się z niepotrzebnym obciążeniem organizmu.

Po drugie tamoksyfen posiada ciekawą właściwość dodatniej regulacji(upregulation) receptorów przysadki, wrażliwych na LHRH produkowanego przez podwzgórze. Clomid takich właściwości niestety nie posiada.

Po trzecie tamoksyfen jest silnym antagonista ER zarówno w przysadce jak i podwzgórzu, natomiast clomid zachowuje się jak słaby agonista ER w obrębie przysadki, co niestety utrudnia przeprowadzenie skutecznego PCT.

Po czwarte tamoksifen posiada właściwości blokowania receptorów dla prolaktyny clomid nie

Po piąte konieczność stosowania wyższego dawkowania clomidu w stosunku do tamoksyfenu, przekłada sie również na koszty.

Stosowanie jednocześnie clomidu i nolvadexu, nie ma racjonalnego, naukowego uzasadnienia. Nie zachodzi tzw. 'efekt synergii', substancje te będą konkurowały miedzy sobą o receptory estrogenowe ( ER)- i nic poza tym.

Blokowanie receptorów estrogenów, jest bardo ważne, ale kolejnym ważnym aspektem maksymalnie skutecznego PCT jest zmniejszenie produkcji estrogenów, które powstają na skutek zastosowania hCG. Jak wspomniałem wcześniej,zastosowanie hCG w początkowej fazie daje wysoki wyrzut androgenów, jak i estrogenów które min. powstają obwodowo wyniku aromatyzacji androgenów. Ponadto obniżenia poziomu słabych estrogenów, które powstają w wyniku aromatyzacji słabych androgenów produkowanych w korze nadnerczy. Przydatne tutaj okazują się inhibitory aromatazy, takie jak arrimidex, femara a zwłaszcza aromasin.Zastosowanie IA ułatwi i uskuteczni to przeprowadzenie całego PCT. Dlaczego napisałem zwłaszcza aromasin. Tamoksifen obniża poziom poziom arimidexu, oraz femary w plazmie krwi, natomiast nie wpływa na poziom aromasinu. Aromasin ponadto posiada wpływa androgenny w odróżnieniu do dwóch wyżej wymienionych IA, co pomaga poprawić nastrój podczas PCT.


Przykładowy schemat PCT:
Silnie blokujące i bardzo długie cykle:

2 tyg hcg 2500 / 5000 ui c3d

1-2 wit E 1000j ed

1-3tyg arimidex 1,25mg ed/ ewantualnie femara

1-6tyg tamox 20mg ed ew.clomid 50mg ed
Krótkie łagodniejsze cykle:

2 tyg hcg 1000 ui c3d

1-4 tamox 20mg ed, ew clomid 50mg ed

Organizm po takich "roszadach" będzie musiał dalej określać i stabilizować odpowiednie poziomy hormonów przez pewien czas, tym niemniej zajdzie to o wiele szybciej, co uchroni nas od tzw. spadków w wyniku hipogonadyzmu hipogonadotropowego wywołanego odstawieniem SAA. W początkowej fazie PCT poziom testosteronu będzie na pewno wyższy od tego naturalnego, by po czasie osiągnąć nasza organizmalną homeostazę.Używanie któregokolwiek z PCT nie gwarantuje odblokowania.Każdy jest inny i każdy musi znaleźć odblokowanie odpowiednie dla siebie. Jedyną metodą, aby się przekonać czy odblokowałeś się, jest badanie krwi, a dokładniej poziomu testosteronu,estradiolu, LH, progesteronu,SHBG.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Pytanie- Vit E może być w formie oralnej ?
Odpowiedz
#3
Chyba nie Big Grin
A w strzałach to jedynie na receptę ale chyba
jakiś "sportowy" doktur może wypisać.

Jest sens na odbloku dorzucenia DAA czy innych supli, booster'ów testosteronu czy za słabe to i se dupy nie zawracać ?
Odpowiedz
#4
Do odbloku mozesz na pewno nie zaszkodzi ale wg mnie to szkoda kasy na te boostery
[Obrazek: kulturystyka-ruchomy-obrazek-0014.gif]


Odpowiedz
#5
A jak HCG nie mam ?
A to nie jest tak, że jak cykl trwa więcej
niż 10 tygodni to wtedy jest polecany HCG ?
Odpowiedz
#6
Warto do clomidu dorzucic proviron 50/75mg na dzien
Odpowiedz
#7
Ogólnie ...
Szarpać się z apteką ?
Chyba rzadko fejki cloma czy hcg ?
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sterydy – czyli jak zrujnować posturę i mózg. SCREAM 0 2 047 01.04.2021, 10:05
Ostatni post: SCREAM
  Skóra i syfy na cyklu - jak dbać, zapobiegać, zwalczyć KobietaNAbombie 2 4 186 04.03.2021, 09:51
Ostatni post: Dafi88
  Dwuletnia obserwacja grupy kulturystów na cyklu sterydowym SCREAM 0 1 211 26.02.2021, 18:39
Ostatni post: SCREAM
  Stosowanie anabolików, czyli steroidów anaboliczno - androgennych przez młodzież SCREAM 0 2 199 28.12.2018, 19:23
Ostatni post: SCREAM
  Odstawianie sterydów , czyli zejscie z cyku... SCREAM 1 11 565 03.09.2018, 19:05
Ostatni post: martyna96
  Czy jest możliwe budowanie suchej masy mięśniowej na cyklu ? SCREAM 0 3 361 21.11.2017, 13:28
Ostatni post: SCREAM
  Dieta na mase , czyli ak zmieścić tyle jedzenia z tych samych produktów SCREAM 0 10 311 09.10.2017, 11:38
Ostatni post: SCREAM
  Odstawianie koksu czyli zejscie z cyklu SCREAM 0 5 873 28.09.2017, 10:31
Ostatni post: SCREAM
  Ginekomastia czyli męski problem SCREAM 0 7 286 01.08.2017, 08:18
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy – czyli jak zrujnować posturę i mózg. SCREAM 0 15 669 08.02.2017, 10:03
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości