Witamy na stronie - Ciemna Stron Mocy, niech moc będzie z Tobą!
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Share Thread:
Co jeść, aby zwiększyć poziom testosteronu?
#1
Co jeść, aby zwiększyć poziom testosteronu?Poziom testosteronu w organizmie odgrywa ważną rolę szczególnie wśród profesjonalnych sportowców, którym zależy na budowie i utrzymaniu przez długi czas dużej i mocnej masy mięśniowej oraz widocznej rzeźby. Testosteron jest nie tylko najsilniejszym hormonem anabolicznym w organizmie, ale również jest w stanie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, wspomaga libido i wzmaga witalność. Nic więc dziwnego, że tylu profesjonalnych sportowców – uważając poziom testosteronu we własnym organizmie za niewystarczający – decyduje się na przyjmowanie sterydówPrzez przyjmowanie steroidów anaboliczno-androgennych sportowcy rzeczywiście budują beztłuszczową masę i siłę, jednocześnie jednak narażają się na wystąpienie szeregu skutków ubocznych, z upośledzeniem naturalnej produkcji testosteronu na czele. Warto pamiętać, że na poziom testosteronu w organizmie wpływ ma wiele czynników, takich jak jakość snu, naturalne predyspozycje, wysiłek fizyczny, ale również dieta i obecne w niej składniki odżywcze. Na podstawie wieloletnich obserwacji badacze stworzyli listę żywieniowych boosterów i inhibitorów testosteronu.
Co jeść, a czego nie?

Badacze badający wpływ diety sportowcy na jego osiągnięcia wyraźnie dają do zrozumienia, że osoby, którym zależy na wysokim poziomie i stężeniu testosteronu we krwi, powinny jest dużo i regularnie. Głód jest przeciwnikiem wysokiej ilości biodostępnego testosteronu. Naukowcy uważają, że aby naturalnie podnieść poziom testosteronu w organizmie, należy jeść pokarmy bogate w cynk, witaminy z grupy B, cholesterol oraz kwas arachidonowy (tzw. KA), takie jak ostrygi, jaja, wołowina, czosnek czy brokuły. Substancje te są wymienianie ze względu na ich ogromne znaczenie w procesie tworzenia testosteronu na osi podwzgórze-przysadka-gonady.Cynk i witaminy z grupy B są niezbędne przy produkcji testosteronu. Te dwie substancje występują – obok magnezu – w popularnej na rynku, protestosteronowej formule ZMA. Cholesterol także znalazł się w tej grupie nieprzypadkowo – należy pamiętać, że testosteron to właśnie pochodna cholesterolu, który dostarczany jest wraz z pożywieniem. Z kolei kwas arachidonowy (KA) jest kwasem tłuszczowym, który pokrywa w jądrach komórki Leydiga. KA pełni rolę przekaźnika między impulsem z przysadki a procesem produkcji testosteronu.
W pożywieniu znaleźć można nie tylko boostery, ale również inhibitory testosteronu. Na poziom testosteronu negatywnie może wpływać przyjmowanie przeciwutleniaczy, bowiem należy pamiętać, że testosteron powstaje głównie w wyniku reakcji utleniania. Najwięcej antyutleniaczy można znaleźć w zielonej herbacie, której spożycie może hamować pewne działania testosteronu przez przekształcanie go w DHT. Osoby, którym zależy na przyroście masy i siły mięśniowej, powinny wystrzegać się spożywania soi. Soja w odżywkach dla sportowca dostępna jest przede wszystkim w postaci roślinnego białka. Soja może obniżać poziom testosteronu w organizmie przez to, że jest bogata w izoflawony i genisteinę, które hamują aktywność enzymów odpowiedzialnych za syntezę testosteronu w organizmie.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy koronawirus może wpływać na poziom testosteronu? Nowe badanie SCREAM 0 389 07.12.2020, 13:44
Ostatni post: SCREAM
  Poziom testosteronu u mężczyzn zależy od środowiska, nie genów SCREAM 0 1 854 09.08.2020, 10:00
Ostatni post: SCREAM
  Nagła utrata wagi obniża poziom testosteronu SCREAM 0 718 06.06.2020, 07:13
Ostatni post: SCREAM
  Szczerość pochodną poziomu testosteronu SCREAM 0 1 253 21.03.2020, 11:23
Ostatni post: SCREAM
  Co powoduje spadek testosteronu? SCREAM 0 1 998 13.02.2020, 10:28
Ostatni post: SCREAM
  Sportowa fura podnosi poziom testosteronu SCREAM 0 1 272 10.12.2019, 10:47
Ostatni post: SCREAM
  Receptory androgenowe–zwiększenie ich ilość i uwrażliwienie na działanie testosteronu SCREAM 0 1 590 11.10.2019, 11:17
Ostatni post: SCREAM
  GLUTATION-STYMULATOR TESTOSTERONU SCREAM 0 2 070 20.09.2019, 09:14
Ostatni post: SCREAM
  Wzmacniacze testosteronu SCREAM 0 3 482 08.05.2019, 12:21
Ostatni post: SCREAM
  Magnez ma wpływ na poziom testosteronu! SCREAM 0 2 700 08.12.2018, 12:35
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości