Główna Doping Rozmowa z anonimowym kulturystą Mr.Olimpia na tematy używania sterydów

Rozmowa z anonimowym kulturystą Mr.Olimpia na tematy używania sterydów

przez CIEMNA STRONA MOCY
2,7K wyświetlenia

 

 

Powyższy temat został poruszony przez zawodnika IFBB startującego w zawodach Mr.Olimpia który zechciał wypowiedzieć się szczerze w powyższym artykule na temat sterydów, oczywiście zrobił to anonimowo.

 

Dziś wiele się zmieniło, ale nadal można usłyszeć wiele kłamstw i błędnych przekonań na temat sterydów w profesjonalnej , amatorskiej i „naturalnej” kulturystyce. Większość z nich pochodzi z plotek internetowych i od internetowych „guru” którzy mówią bzdury. W tym artykule możecie się dowiedzieć o cyklach top kulturystów i najlepszych amatorów.

 

Najpierw porozmawiajmy o zdrowiu. Tak, dbamy o nie. A przynajmniej większość z nas. Idealna dieta i suplementacja odgrywają ogromną rolę w zachowaniu naszego zdrowia, kiedy jesteśmy na cyklu. Jeśli jemy gówno i zaniedbujemy nasze zdrowie to możemy spodziewać się wyglądać jak gówno na scenie.

 

Przez cały rok mamy regularne badania krwi , abyśmy byli pewni , ze wszystko jest ok. Mamy prywatnych lekarzy którym płacimy i badają nas bez zadawania pytań. Monitorują nas przez cały cykl. Większość najlepszych profesjonalistów ma lekarzy , którzy są godni zaufania. Robią to od wielu lat. Z biegiem czasu można znaleźć dobrego lekarza , który wie co jest grane i współpracuje z nami a nie przeciwko nam. Podczas bycia na ,,ciężkim cyklu ,, podczas badania krwi robione są próby wątrobowe , badane są nerki. Oczywiście na cyklu wyniki są gorsze , ale po PCT i po zejściu z orali wszystko wraca do normy w ciągu kilku tygodni

 

Jedyne problemy zdrowotne mogą wystąpić jedynie wtedy kiedy będąc na cyklu rekreacyjnie zażywa się narkotyki bądź narkotyczne środki przeciwbólowe. To jest właśnie przepis na katastrofę. Zazwyczaj kiedy bierzesz sok i jesteś mądry , nie będziesz mieć problemów zdrowotnych. Czynniki genetyczne również tu mają znaczenie i mogą powodować predyspozycję do pewnych problemów zdrowotnych , ale to się stanie niezależnie od tego czy używasz koks czy nie.

 

Myślę, ze każdy steryd lub jakikolwiek inny lek może narazić Cię na ryzyko, jeśli jest nadużywany. Jednak gdybym miał wybrać coś co może powodować duże problemy, to diuretyki. Ale są ludzie którzy biorą moczopędne leki od lat i nie mają żadnych problemów. Jeśli te leki są brane w sposób inteligentny to można uniknąć ryzyka. Jedyny problem jest wtedy , kiedy są nadużywane przed zawodami.

 

Kwesta insuliny. Insulina jest bardzo niebezpieczna , jeśli kulturysta nie jest doświadczony w tym temacie. Jeśli naprawdę wiesz co robisz , możesz używać jej bezpiecznie. Jeśli używasz ją przez długi okres czasu i w nieodpowiedni sposób , to niestety nie jest to bezpieczne.

 

Śmierć kulturystów w wyniku brania sterydów? Nie , to się nie stanie. To naprawdę nieporozumienie i najbardziej kretyńska rzecz jaką kiedykolwiek słyszałem. Media lubią pisać takie historie i obwiniać za nie sterydy , bez żadnego śledztwa w tej sprawie. Ludzie którzy piszą te historie , nie mają żadnego wykształcenia ani wiedzy w tym zakresie.

 

 

Branie sterydów, czyli narodziny demona…

Widziałem kulturystów , którzy biorą 36 iu GH dziennie, do 5-6 gramów oleju w tygodniu i 100jm insuliny dziennie. To są szalone ilości ale są to skrajne przypadki.

 

Kasa

Kulturystyka to nie jest sport gdzie można dorobić się grubej kasy. W większości przypadków PRO kulturysta może wydać więcej na swój cykl niż może wygrać na zawodach. Uprawia się kulturystykę bo kocha się ten sport i robi się to nie dla sławy czy fortuny. Jako profesjonalny kulturysta wydałem 20 tysięcy dolarów w 16 tygodni. Był to mój najdroższy cykl i to głownie ze względu na GH które brałem w tym okresie. Przeważnie cykle PRO zamykają się w przedziale 8-15 tysięcy dolarów i to wszystko zależy od tego po jakiej cenie kupimy GH. Ja mam dojście do apteki, dlatego wszystko jest takie drogie.

 

 

Cykl pro kulturystów

1-10 Testosteron Enanthate, 750 mg na tydzień (1000-1200mg zaawansowane)
1-10 EQ, 800 mg na tydzień (1000mg zaawansowane)
1-10 Tren E, 600 mg / tydzień (800 mg zaawansowane)
1-8 D-Bol, 50mg codziennie (do 100 mg zaawansowane)
10-16 100 mg testosteronu prop EOD (100 mg ED zaawansowane)
10-16 100mg Trenbolon Acetate EOD (200 mg ED zaawansowane)
10-16 100 mg Masteron propionian EOD (100 mg ED zaawansowane)
10-16 50 mg Winstrol lub Anavar ED
8-16 start T3 w 25mcg ED i zwiększa się w miarę potrzeb.
12-16 Halotestin, zaczynają się od 20mg ED i zwiększa o 10 mg co tydzień (nie jest to dobry wybór dla tych, którzy nie są silny psychicznie.)

 

Farmaceutyczny GH 6-12 jm ED dla całego cyklu (Jeśli kulturysta może sobie pozwolić na więcej, to tylko kasa jest granicą. Znam facetów, którzy brali do 30 IU, ale zdarza się to rzadko.)

 

Insulina Tylko dla zaawansowanych! 10 jm przed treningiem . To jest umiarkowana dawka, wiele osób bierze znacznie więcej.

 

Antyestrogeny

Nolvadex (tamoksyfen): 20mg ED podczas całego cyklu, zwiększa się w razie potrzeby, począwszy od 6 tygodni

Arimidex podczas całego cyklu, zaczynając od 1 mg EOD

Proviron 25mg ED i zwiększając do 100mg ED gdy zbliża się show.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz