Ciemna Strona Mocy - Forum
Jak trenbolon wpływa na mózg i nerki ? - Wersja do druku

+- Ciemna Strona Mocy - Forum (https://ciemnastronamocy.pl)
+-- Dział: Artykuły na temat dopingu z Ciemna Strona Mocy SAA. (https://ciemnastronamocy.pl/forum-15.html)
+--- Dział: ARTYKUŁY NA TEMAT DOPINGU Z CIEMNA STRONA MOCY (https://ciemnastronamocy.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Jak trenbolon wpływa na mózg i nerki ? (/thread-3001.html)Jak trenbolon wpływa na mózg i nerki ? - SCREAM - 27.03.2021

Jak trenbolon wpływa na mózg? Otóż przeprowadzono badania na szczurach, w których oceniano toksyczność trenbolonu. Dowiadujemy się z nich, że trenbolon efektywnie przekracza barierę krew-mózg i kumuluje się w mózgu, a szczególnie dobrze czuje się w hipokampie, ponieważ tam osiąga największe stężenia.


Po 48h od iniekcji znacznie wzrastał poziom Aβ42 (β-amyloid) w hipokampie i pozostałych rejonach mózgu. Dla przypomnienia, wzrost β-amyloidu wiązany jest z rozwojem choroby Alzheimera. Trenbolon wywołuje zmiany morfologiczne komórek nerwowych i zmniejsza ich żywotność. Inicjuje też spadek potencjału błonowego mitochondiów i translokację fosfatydyloseryny, co wskazuje na nasiloną apoptozę neuronów hipokampu. Wzrasta też aktywność kaspazy 3 (enzym uczestniczący w apoptozie), jednak dodanie testosteronu (co jest częstą praktyką wśród sportowców) może częściowo negować to działanie.


W skrócie, komórki mózgu, a zwłaszcza hipokampu, szybciej obumierają. Hipokamp jest rejonem, który odpowiada między innymi za konsolidację pamięci, orientację przestrzenną, przetwarzanie emocji. Jego uszkodzenie będzie pogarszać wszystkie te funkcje. Szczególnie intrygujący temat to trenbolon, a psychika. Z praktycznych obserwacji większość osób ze środowiska wie, że trenbolon może powodować różne wahania nastrojów, drażliwość, agresję. Uszkodzenie hipokampu może mieć tutaj doniosłe znaczenie, ponieważ dysfunkcje tego rejonu mózgu są jedną z podstaw depresji i podobnych zaburzeń nastroju.U szczurów po 48 godzinach od jednorazowej iniekcji nadal wykrywano spore ilości trenbolonu w mózgu, a biorąc pod uwagę, że w kulturystycznej szkole nakazywane jest wbijanie trenbolonu co dwa dni (niektórzy praktykują też codzienny rytuał), z czasem jego ilość będzie się kumulować, a wraz z nim ilość β-amyloidu i uszkodzonych neuronów.W badaniu zauważono, że samice nieco lepiej tolerowały działanie trenbolonu, a za przyczynę tych różnic uznawane są różne stężenia estradiolu, który przeciwdziała części toksycznych efektów.Czy trenbolon jest groźny dla nerek?  Pewien mężczyzna stosował testosteron oraz trenbolone przez 5 lat, z niewielkimi przerwami. U 43-latka zdiagnozowano  zawał lewej nerki oraz ostre uszkodzenie nerek.Miał również wysoki hematokryt (49.5%), podwyższony poziom hemoglobiny. Mężczyzna regularnie stosował psychotrop escitalopram który  może być niebezpieczny dla nerek, mało tego istnieją doniesienia o wywoływaniu przez ten środek ostrej niewydolność nerek .Ponadto – zawał tętnicy nerkowej który może poprzedzać zawał nerki w 30% występuje z nieokreślonych przyczyn. Przy analizie podobnych przypadków należy brać pod uwagę szereg czynników mogących mieć wpływ na wyniki np. stosowanie innych leków.