Główna Doping KULTURYSTYKA EKSTREMALNA , CZYLI MAKSYMALNY NACISK NA MASĘ

KULTURYSTYKA EKSTREMALNA , CZYLI MAKSYMALNY NACISK NA MASĘ

przez CIEMNA STRONA MOCY
2,5K wyświetlenia

Kulturystyka jest dziedziną sportu, jako jedyną legalizującą używanie hormonalnych środków dopingujących. Testosteron jest hormonem najczęściej używanym w różnych postaciach w tej dziedzinie sportu.

 

Tylko w tak zwanej kulturystyce naturalnej, zakazane jest używanie wszelkiego rodzaju substancji dopingujących, suplementów diety i kuracji hormonalnych. Najpopularniejszą dyscyplina kulturystyki jest jednak tak zwana kulturystyka ekstremalna, podzielona na kategorie wagowe:

 

  • do 170,0 cm: maksymalna waga = (wzrost – 100) + 2 kg
  • do 170,1-175,0 cm: maksymalna waga = (wzrost – 100) + 4 kg
  • do 175,1-180,0 cm: maksymalna waga = (wzrost – 100) + 6 kg
  • do 180,1 cm i więcej

 

Mówimy więc o tym dziale kulturystyki , gdzie startowały prawdziwe potwory kulturystyki , tacy jak Ronie Coleman , Jay Cutler , Kai Green i wielu innych. Gdzie wielka masa i rzeźba , jest największym priorytetem i gdzie używanie sterydów anabolicznych jest na porządku dziennym i biorą je jak kaszkę z mleczkiem. Po prostu ten rodzaj kulturystyki stawia nacisk na ekspozycję uwypuklonych, różnych partii mięśniowych człowieka i aby uwydatnić te partie mięśniowe dopuszcza do użycia substancje pozwalające na szybszy przyrost masy mięśniowej. Tutaj jak nigdzie indziej , testuje się najwięcej kombinacji i wali największe koktajle ze sterydów. Bez nich nie ma nawet szans aby zbliżyć się do podium… Trzeba brać.. i to długo..Tutaj zdrowie nie ma aż takiego znaczenia i nikt nie myśli o tym , co będzie później.. liczy się tylko 1…. mięśnie…

 

Czy większość zawodowych kulturystów stosuje sterydy? Tak. Prawdopodobnie 100% wszystkich zawodowych kulturystów stosuje sterydy anaboliczne,Mało tego 90% zawodników rywalizujących na poziomie krajowym również to robi.Oczywiście, niektórzy z tych sportowców przyznają się do używania sterydów, Nie jest to zachowanie antyspołeczne mimo to są dość często napiętnowani Czasami profesjonalni kulturyści u schyłku kariery bądź jakiś czas później decydują się ujawniać nie które szczegóły z ich „kariery”. Twierdza wówczas że przyjmowanie sterydów anabolicznych miało kluczowy wpływ na wyniki jakie osiągali.Oczywiście podczas oficjalnej kariery chwalenie się tym nie jest dobrym pomysłem .To substancje zakazane .I połączenie ich z osiągniętym wynikiem nie jako przekreśliło by w oczach społeczeństwa range osiągniętego sukcesu.Społeczny model rzeczywistości oparty na prawdzie i uczciwości stanowczo wyklucza takie postępowanie Tak więc sportowcy są zmuszeni nie jako do hipokryzji na tym poziomie, nie tylko w kulturystyce lecz w wielu innych dyscyplinach sportach, w których zawodnicy są ubóstwiani przez ogól społeczeństwa i często przedstawiani jako wzór do naśladowania. Wielu zawodników ma szczere intencje decydując się na przyjmowanie sterydów .Zdają sobie sprawę z tego że jest to cześć gry w której postanowili wziąć udział .Opuszczenie tego elementu raczej uniemożliwia skuteczna rywalizację a wręcz przekreśla ich szanse na zwycięstwo

 

Kulturyści nie powinni jednak zapomnieć o skutkach ubocznych nadmiernego poziomu testosteronu w organizmie. Do skutków ubocznych należą łysienie, powiększenie prostaty, nadmierne wytwarzanie przez organizm również żeńskiego hormonu (estrogenu), co może być przyczyną ginekomastii, czyli powiększenia gruczołu sutkowego u mężczyzn. Na skutek podwyższonego poziomu testosteronu we krwi również jądra, (w których wytwarzane jest aż 95 procent tego hormonu) zaprzestają jego produkowania, ma to na celu wyrównanie gospodarki hormonalnej organizmu. Do skutków ubocznych kuracji testosteronowej należą również: pobudzenie do efektywniejszej pracy gruczołów łojowych (a więc szybsze przetłuszczanie się skóry głowy i obfitsze pocenie), a także powstanie opryszczki na plecach i twarzy. Można również zaliczyć przeszczepu nerek. Można się spodziewać ostro zajechanej wątroby…. Oraz wielu innych problemów, które mogą wyjść w trakcie brania , bądź nawet po długim czasie , kiedy już nic nie bierzemy. Przed rozpoczęciem kuracji testosteronowej należy, więc pomyśleć , jak można chociaż w jakimś stopniu zminimalizować ryzyko… np używać środki osłonowe które wspomagają… np na wątrobę… ciśnienie… cholesterol… nerki.. itp..

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz