Główna Robocza Niekoronowane Top 10 Mr. Olympia w historii kulturystyki

Niekoronowane Top 10 Mr. Olympia w historii kulturystyki

 

Mr. Olympia to szczyt sukcesu każdego profesjonalnego kulturysty. Ten tytuł posiadali jedni z największych sportowców w historii, w tym Arnold Schwarzenegger,  Ronnie Coleman i Phil Heath. Ale jest kilku sportowców, którzy odnieśli ogromne sukcesy w swojej karierze, lecz nigdy nie zdobyli tytułu Mr. Olympia.

Oto 10 najlepszych niekoronowanych Mr. Olympia

 

Mike Mentzer

Mike Mentzer był amerykańskim zawodowym kulturystą IFBB. Wyróżniał się swoją filozofią „treningu ciężkiego”, która zalecała trenowanie mniejszej liczby dni w tygodniu i podnoszenie większych ciężarów. To podejście jest obecnie znane jako metoda Mentzera. Mentzer zdobył tytuły Mr. America i Mr. Universe w 1976 roku i był dwukrotnym wicemistrzem Mr. Olympia. Zmarł w 2001 roku w wieku 49 lat.

 

Mentzer nigdy nie twierdził, że powinien był wygrać Mr. Olympia w 1980 roku – gdzie plasował się za Arnoldem, Chrisem Dickersonem i Frankiem Zane’em. Jednak Mentzer twierdzi, że Arnold nie zasłużył na wygraną. Był pierwszym człowiekiem, który uzyskał doskonały wynik 300 w zawodach Mr. Universe, a jego filozofia treningu Heavy Duty zrewolucjonizowała ten sport. Obok Doriana Mentzera był chyba najbardziej wpływowym myślicielem w historii naszego sportu

 

 

 

 

Rich Gaspari

Rich Gaspari jest amerykańskim byłym zawodowym kulturystą. Urodził się 15 grudnia 1963 w New Jersey. Po zdobyciu kilku tytułów amatorskich przeszedł na zawodowstwo w 1985 roku i zdobył tytuły Mr. America Mr. Universe i Mr. Olympia. Przeszedł na emeryturę z profesjonalnej kulturystyki w 1997. Gaspari jest również odnoszącym sukcesy biznesmenem i ma własną firmę suplementacyjną Gaspari Nutrition.

 

Chociaż nie był pierwszym kulturystą, który osiągnął ten wygląd, Rich Gaspari jest powszechnie uznawany za człowieka, który spopularyzował rozdrobnione pośladki. Brał udział w epoce wypełnionej legendarnymi spuściznami, takimi jak Lee Haney i Dorian Yates. Jego wpływ na społeczność kulturystyczną wynika głównie z jego roli w zapoczątkowaniu trendu shredded-glute.

 

 

Kevin Levrone

Kevin Levrone to amerykański emerytowany profesjonalny kulturysta. Brał udział w konkursie Mr. Olympia rekordowo 22 razy zajmując 2 miejsce w 1992 i 3 w 1993. Jest również odnoszącym sukcesy biznesmenem i przedsiębiorcą posiadającym firmy z branży nieruchomości i odzieży. W 2019 roku został wprowadzony do Galerii Sław IFBB.

 

 

Chociaż był wieloletnim pretendentem, Kevin Levrone nigdy nie zdobył tytułu Mr. Olympia. Jego porażkę można przypisać dwóm czynnikom – problemom z pracą i brakowi zaangażowania. W latach 1992-2003 Dorian i Ronnie Levrone szli łeb w łeb z dwoma sześciokrotnymi Mr. Olympiansami. Dorian i Ronnie mieli przewagę treningu i doświadczenia, co ostatecznie doprowadziło do ich zwycięstwa. Levrone trenował tylko 16 tygodni w roku, skupiając się głównie na swoim rockowym zespole Fullblown. Gdyby Levrone traktował swoje szkolenie poważniej, Dorian mógłby nigdy nie wygrać jednej z nagród Sandow (poprzednika Mr. Olympia).

W 2016 r. ogłosił swój powrót, aby znów wziąć udział w zawodach Mr. Olympia. W wieku 51 lat zajął 17 miejsce, przygotowując się zaledwie przez pięć miesięcy. Już po zawodach przyznał, że trenował mimo dość poważnych obrażeń mięśni piersiowych i uszkodzonego kolana.

 

 

Flex Wheeler

Flex Wheeler był amerykańskim profesjonalnym  kulturystą IFBB. Jest czterokrotnym wicemistrzem Mr. Olympia i zdobył wiele innych tytułów w swojej karierze. Flex Wheeler urodził się we Fresno w Kalifornii 23 sierpnia 1965 roku. Jego matka była nastoletnią matką, a ojca nie było w jego życiu. Flex Wheeler zaczął podnosić ciężary, gdy miał zaledwie 11 lat. W wieku 17 lat zdobył już tytuł Mr. Teenage America. Po wygraniu kilku innych zawodów Flex Wheeler przeszedł na zawodowstwo w 1992 roku. Od tego czasu stał się jednym z najbardziej utytułowanych kulturystów w historii.

 

Mimo że był znany ze swojej zarozumiałej i aroganckiej postawy, Flex Wheeler był również utalentowanym sportowcem. Od startowania w licznych programach i wygrywania ich wszystkich do przedwczesnego zakończenia z powodu genetycznej choroby nerek Flex Wheeler był zdecydowanie imponującą postacią. Po wypadku samochodowym, który spowodował ubezwłasnowolnienie, podjął kolejną próbę powrotu, ale było już za późno. Nigdy nie dowiemy się, jak wspaniały mógłby być, gdyby jego kariera nie została skrócona.

 

 

 

 

Kai Greene

 

Kai Greene to amerykański profesjonalny kulturysta. Greene urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku i zaczął podnosić ciężary w wieku 15 lat. Wygrał wiele konkursów, w tym Arnold Classic Mr. Olympia i Ironman Pro Invitational. Greene jest znany ze swojego intensywnego treningu i wyjątkowego podejścia do kulturystyki.

 

Kai Greene jest trzykrotnym zwycięzcą Arnold Classic i ulubieńcem fanów. Każdy kto miał z nim styczność twierdzi że jest jednym z najmilszych facetów, jakich kiedykolwiek spotkasz.  Kai zachwyca fanów każdą pozą. Był również znany ze swoich niezrównanych umiejętności pozowania, przenosząc rozrywkę i prezentację na wyższy poziom. W gorącej rozgrywce w filmie „Generation Iron” Kai przegrał z niewielkimi marginesami. Ten film przedstawiał Phila w negatywnym świetle, a Kaia jako słabszego. Stąd jego popularność gwałtownie wzrosła. Niektórzy twierdzą, że jego straty były w dużej mierze spowodowane kilkoma wątpliwymi filmami dla dorosłych , które nakręcił na początku swojej kariery, ale z mojej perspektywy Kai po prostu konkurował z jednym

 

 

Nasser El Sonbaty

 

Nasser „Profesor” El Sonbaty był zawodowym kulturystą IFBB, który mieszkał w Costa Mesa w Kalifornii. Jest dziś pamiętany jako jeden z największych i najbardziej symetrycznych profesjonalnych kulturystów wszechczasów. Stojąc na  5’11 ″ i ważąc 310 funtów, był naprawdę widokiem na scenę. Niestety Nasser zmarł w wieku 48 lat.

 

Nasser na zawsze zostanie zapamiętany jako jeden z największych w sporcie profesjonalnej kulturystyki. Jego masywny rozmiar i niesamowita symetria sprawiły, że był ulubieńcem fanów za każdym razem, gdy wchodził na scenę. Będzie mu brakowało społeczności kulturystycznej.

W ciągu swojej 16-letniej kariery zawodowej w kulturystyce Nasser zajął co najmniej trzecie miejsce w 50% ze swoich 66 występów. Wygrał także sześć profesjonalnych zawodów i sześć razy znalazł się w pierwszej piątce Mr. Olympia – kończąc swoją karierę zwycięstwem na Arnold Classic w 1999 roku.

 

 

Lou Ferrigno

Nie da się zaprzeczyć, że Lou Ferrigno był utalentowaną osobą. Mając 196cm , jego wzrost nie miał sobie równych w kulturystyce. Dzięki swojej muskularnej budowie Ferrigno miał potencjał, by stać się jednym z największych mistrzów w historii. Gdyby tkwił w kulturystyce przez całą swoją karierę, prawdopodobnie nigdy nie znalazłby się na tej liście i byłby uważany za jedną z największych legend tego sportu.

 

 

Victor Martinez

 

Kolejnym kulturystą, który powinien był zdobyć tytuł Olimpii w 2007 roku, był Victor Martinez. Jay Cutler, który w tym roku wypadł z gry, zmierzył się z Martinezem, ale wielu uważało, że powinien był zabrać do domu zwycięstwo. Sędziowie widzieli to jednak inaczej, a problemy prawne w karierze Martineza jeszcze bardziej go utrudniły.

 

 

Shawn Ray

 

Ray miał drobno prążkowaną i kompletną sylwetkę, a wielu uważało go za jednego z największych kulturystów wszechczasów. Jego potencjał został w pełni zrealizowany, ale niestety pech uniemożliwił mu zdobycie tytułu mistrza świata. Jego symetryczna i wyrzeźbiona sylwetka była głównym czynnikiem.

 

Dennis Wolf

Wielki Zły Wilk”, który startował od 1999 roku, miał za sobą kilka udanych lat. W 2013 roku zajął 3 miejsce na Mr. Olympia , co jest znaczące, biorąc pod uwagę, że panujący wtedy  mistrz Phil Heath i wieloletni Kai Greene byli wtedy w najlepszej formie.

 

 

Markus Ruhl ???

Zostaw komentarz