Główna Doping Jakie korzyści daje przyjmowanie sterydów?

Jakie korzyści daje przyjmowanie sterydów?

przez CIEMNA STRONA MOCY
Opublikowany:: Ostatnia aktualizacja 1,5K wyświetlenia

Oczywiste jest to , ze sterydy anaboliczne w bardzo dużym stopniu pomagają w budowaniu masy mięśniowej. Będąc na koksie biorąca osoba , często czuje się jak młody Bóg…

Oto co najczęściej można usłyszeć od osób zażywających sterydy:

 

 

Siła idzie w górę.

To prawda, ale tylko w czasie zażywania sterydów. Po odstawieniu ich siły znacznie opadają. Zwiększona siła podczas cykli sterydowych . Spowodowana jest zwiększoną ilością wody zgromadzonej w tkance mięśniowej. Ponadto sterydy powodują większą syntezę białka co wpływa na lepszą kurczliwość mięśni. Jednak tak jak było napisane na początku – efekt ten występuje tylko podczas brania sterydów.

 

 

Wzrost masy mięśniowej.

To nie zawsze jest prawda. Otóż podczas brania sterydów więcej wody jest zatrzymane w organizmie. Wzrost wagi wcale nie oznacza zwiększenia masy mięśniowej. Czasami może to być właśnie woda lub tkanka tłuszczowa. Aby rzeczywiście doprowadzić do wzrostu mięśni należy ciężko trenować i dostarczać odpowiednich budulców do organizmu wraz z pożywieniem. I wymaga to długiego czasu.Mięśnie buduje się powoli nawet na sterydach.Więc żeby nie zmyliła Was woda , glikogen i tłuszcz.

 

 

Zmniejszone odczuwanie bólu.

Osoby, które bardzo ciężko trenują na siłowni wspominają, że podczas cykli sterydowych odczuwają znacznie mniejszy ból w stawach. Jednak sygnał ten może być pozorny ponieważ obciążenie na staw i ścięgna jest takie samo lub większe, więc sterydy tylko zakłócają sygnał bólu i zwiększają nawodnienie. Po zaprzestaniu brania koksów ból może się nasilić a stawy mogą wymagać długiej rehabilitacji.

 

 

Redukcja tkanki tłuszczowej.

Podczas brania sterydów znacznie przyspiesza się przemiana materii dlatego może nastąpić zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Jednak tylko w przypadku gdy stosuje się ćwiczenia aerobowe pomagające dobrze rozgrzać organizm i wykorzystać tłuszcz jako naturalne paliwo energetyczne. Gdy nie będzie się wykonywało ćwiczeń aerobowych skutki mogą być zupełnie inne. A jeśli nadwyżka kaloryczna będzie zdecydowanie za duża, to nabierzemy bardzo dużo tłuszczu.

 

Krótszy wypoczynek.

Sterydy oddziałują także na sferę psychiczną i człowiek podczas ich zażywania może odczuwać szybszą regenerację i nadmierną ilość sił. Przez to wiele osób ćwiczy znacznie ciężej i dłużej. Jednak reakcja wysyłana do mózgu może być różna od tej, która rzeczywiście następuje. To, że człowiek nie odczuwa zmęczenie nie oznacza, że mięśnie nie zostały wystarczająco przeciążone. Długie czy częstsze treningi mogą w takim wypadku doprowadzić tylko do przetrenowania dlatego tak czy siak trzeba podchodzić do tego z głową i umiarem.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz