Główna Doping Bezpłodność u kobiet i mężczyzn w wyniku brania sterydów

Bezpłodność u kobiet i mężczyzn w wyniku brania sterydów

przez CIEMNA STRONA MOCY
1,9K wyświetlenia

 

Spora ilość koksiarzy , nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak bardzo szkodliwe jest stosowanie niektórych rodzajów sterydów. Niestety to, że sterydy mają bardzo negatywny wpływ na nasz organizm było wiadomo już od dawna. W tej kwestii nie można podważać wyników licznych badań i testów. Są one jak najbardziej wiarygodne. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wygląda osoba, która bezmyślnie zaczyna zażywać sterydy i nikt tego nie kontroluje. Ile jest przypadków, że osoby takie umierają na marskość wątroby, choroby nerek czy też z powodu niewydolności krążeniowej. Nikt nie chce bynajmniej tutaj straszyć, jednak statystyki są jednoznacznie nieprzychylne sterydom. Wielu zawodowych kulturystów i sportowców, którzy chcą jedynie osiągać odpowiednie wyniki sportowe i zawsze być w światowej czołówce bardzo chętnie korzysta ze wszelkiego rodzaju wspomagaczy i udaje im się bardzo skutecznie unikać kontroli dopingowej.

 

 

Większość osób uważa, że po skończeniu zażywania sterydów wszystko w ich organizmie wróci do normy i nie maja się oni zupełnie, czym przejmować. Niestety nie jest tak zawsze , ponieważ sterydy są lekami hormonalnymi, które trwale zmieniają nasze ciało od wewnątrz. Oczywiście czas przyjmowania jest w kwestii niezwykle istotny podobnie jak i dawki, jakie zażywamy. Większość mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z faktu, ze zażywając sterydy anaboliczno – androgenne powodują u siebie bezpłodność. Zostało to niestety potwierdzone wieloma testami naukowymi. Przyjmowanie na przykład testosteronu wywołuje reakcję organizmu w postaci zatrzymania produkcji własnego, naturalnego hormonu. Pod jego wpływem plemniki staja się mniej ruchliwe, ich jakość znacznie bardziej spada, a do tego można zaobserwować ich umieranie.

 

 

Przeprowadzono test, w którym zdrowemu mężczyźnie ćwiczącemu intensywnie na siłowni zaczęto wstrzykiwać testosteron w odpowiednich dla niego dawkach. Regularnie, co tydzień wykonywano również u niego badania kontrolne, w tym również badania spermy. Po miesiącu kuracji zaczęto obserwować pierwsze zmiany stanów emocjonalnych, podwyższony poziom agresji oraz wiele innych niepokojących zmian psychicznych. Po badaniu spermy okazało się, ze ilość żywych plemników w spermie spadła ze stu procent do siedemdziesięciu pięciu. Mężczyzna jednak nadal deklarował udział w badaniach. Po kolejnym miesiącu wykryto już tylko około pięćdziesiąt procent żywych plemników i do tego ich ruchliwość była bardzo słaba. Po kolejnym miesiącu tylko nieliczne plemniki były żywe i do tego nie wykazywały większych zdolności do ruchu. Po tym badaniu mężczyzna przestał przyjmować sterydy. Lekarz stwierdził, że być może nigdy już mężczyzna ten nie będzie mógł mieć dzieci. Po około roku od przeprowadzonych prób ze sterydami liczba plemników nieznacznie wzrosła jednak ich ruchliwość pozostała bez zmian. Niestety dalsze kontrole wykazały, że mężczyzna ten nie jest w stanie posiadać już własnego potomstwa. Jest to może i drastyczny przykład, jednak bardzo dobrze obrazuje jak na ciało mężczyzny działają właśnie sterydy.

 

 

Niestety z ciałem kobiety jest bardzo podobnie. W jej przypadku zażywanie sterydów prowadzi najczęściej do zatrzymania prawidłowych funkcji działalności jajników i obumierania komórek jajowych. Jeśli zatem albo mężczyzna, albo kobieta myśli o posiadaniu potomstwa to z pewnością powinni oni bardzo omijać wszelkiego rodzaju sterydy.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz