Ciemna Strona Mocy - Forum

Pełna wersja: Okres rozpadu sterydów oraz różnice między różnymi wersjami estrów testosteronu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Okres rozpadu sterydów oraz różnice między różnymi wersjami estrów testosteronu

Co to znaczy okres rozpadu konkretnego sterydu?

Zasadniczo każdy lek ma swój okres rozpadu (rozkładu) w organizmie po podaniu Jeśli na przykład miałeś wstrzyknąć 1000mg jakiegoś testosteronu raz w tygodniu, przez 10 tygodni, to jak ustalić kiedy stężenie "substancji czynnej" we krwi skłania do kolejnego zastrzyku.

Znając okres rozkładu danego środka bedziesz wiedział kiedy zrobić odblok. Okres rozkładu założy wynosi 12 dni. Oznacza to, że 12 dni od ostatniego strzału z 1000mg czas rozpocząć PCT

Dlatego można zaplanować długość swojego cyklu uwzględniając rodzaj zastosowanego środka.

Nazwa widoczna na etykiecie wielu leków

Spójrzmy na testosteronu, na przykład. Można znaleźć związki, takie jak testosteron cypionate i enanthate, propionian, heptylate; caproate, fenylopropionian, isocaproate, dekanian, octan, lista się ciągnie i ciągnie. We wszystkich takich przypadkach głownym hormonem jest testosteron, który został zmodyfikowany przez dodanie estru (enanthate, propionate itp.) do jego struktury.

Następujące pytanie: Jaka jest różnica między różnymi wersjami estryfikowane testosteronu w odniesieniu do ich wykorzystania w kulturystyce?

Ester to sieć składająca się głównie z węgla i atomów wodoru. Łańcuch ten jest zazwyczaj podłączony do nadrzędnego hormonu steroidowego na 17 pozycji węgla .Estryfikacja sterydu anaboliczno / androgennych w zasadzie ma tylko jedno zadanie - spowolnienie uwalniania głównego testosteronu w miejscu wstrzyknięcia. Dzieje się tak dlatego , ze rozpuszczalność estera w wodzie będzie wyraźnie niższa... Spowoduje to , ze lek tworzy depozyt w tkance mięśniowej, z którego będzie on powoli wprowadzany do obiegu

Generalnie, im dłuższy łańcuch estru, tym mniejsza rozpuszczalność w wodzie związku,Spowolnienie uwolnienia głównego testosteronu jest bardzo korzystne w medycynie, jeśli by tego nie było ,to szybko byłby aktywny w organizmie i przez bardzo krótki okres czasu (zazwyczaj godzinę). Wymagałoby to ciągłych nieprzyjemnych zastrzyków....gdyby istniała potrzeba utrzymania poziomu testosteronu. Dodając ester, zastrzyki mogą być rzadkie ,np raz na tydzień , zamiast ciągle wstrzykiwać lek do osiągnięcia efektu.

Oczywiście bez użycia estru, utrzymywanie stałego stężenia we krwi za pomocą iniekcji anabolicznych / androgenów byłoby znacznie trudniejsze. Estryfikacja tymczasowo dezaktywuje cząsteczkę sterydów . Z łańcucha blokując 17. pozycji beta, wiążąc się z receptorami androgenów. Spowoduje to przywrócenie niezbędnej hydroksylowe (OH) grupy na 17. pozycji beta, umożliwiając lekowi dołączyć do odpowiedniego receptora

DZIAŁANIA RÓŻNYCH ESTRÓW

Jest wiele różnych estrów które są używane, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie .Wszelkie różnice w działaniu i skutkach ubocznych, które mogą być zauważone przez kulturystów, którzy korzystali z różnych wersji na tej samej bazie sterydów są tylko kwestia czasu

Testosteron enanthate * powoduje problemy z estrogenami z większą łatwością niż Sustanon, tylko dlatego, ze poziom testosteronu enanthate osiągnie szczyt znacznie szybciej. Zwiększenie dawki testosteronu często powoduje ginekomastię , ponieważ poziom substancji czynnej we krwi podnosi się bardzo szybko.

W przypadku testosteronu enanthate na przykład 250mg jest równa zaledwie 180mg wolnego testosteronu. 70mgs z każdego 250 mg wstrzykiwań. Jeśli chcemy być naprawdę wybredni, moglibyśmy powiedzieć ze enanthate jest nieco silniejsze niż cypionate (wiem, że to jest sprzeczne z popularnym myśleniem) a jego łańcuch estru zawiera jeden atom węgla mniej.

Podsumowując Choć nadejście estrów z pewnością stanowi nieoceniony postęp w dziedzinie medycyny, wyraźnie widać, że nie istnieje magiczny sposób na ich wykorzystanie. Estry działają w sposób wygodny i przewidywalny i nie zmieniają aktywności testosteronu w inny sposób niż poprzez opóźnienie jego uwolnienia.