Ciemna Strona Mocy - Forum

Pełna wersja: Ból po zastrzyku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ból po zastrzyku

Czasami po iniekcji można mieć dyskomfort , zarówno po undergrandzie jak i farmaceutyku..

Są 3 powody bólu po zastrzyku

1) Podrażnienie

To jest jeden z powodów bólu po strzale i jest to też najmniej poważne. Podrażnienie tkanki przeważnie rozpoczyna się 12-14 godzin po wstrzyknięciu. Ból może być łagodny bądź umiarkowany , pod względem stopnia podrażnienia tkanek a także ilość wstrzykniętego sterydu. Miejsce zastrzyku jest ciepłe i twarde w dotyku. Ból i obrzęk zacznie znikać po około 72 godzinach , ale w najgorszym przypadku może trwać do tygodnia .

Prawdopodobna przyczyną podrażnienia tkanek jest to , ze wstrzyknięty środek naciska na włókna wokół nerwu , co prowadzi do obrzęku.Hormon wyzwala się z roztworu do mięśnia i to powoduje jego krystalizację... i to jest najbardziej typowe dla długich estrów oraz dużego stężenia.

Apropo bólu przy dużych stężeniach...teraz waliłem combo , w 1 ml było 200mg deki i 200mg cypio... plus omka która jak wiadomo ma 250mg . Waliłem tego 2ml wraz z 2ml omki... Czyli 1300mg w 4ml...i tak 2 razy w tygodniu... (Tygodnowo 2600mg) I myślałem ze pier...e... z bólu... na drugi dzień nie mogłem siadać na dupie...aż stwierdziłem, ze nie wyrobie i podzieliłem to na pół i brałem na 2x... Ja rozumiem ból po strzale , bo nie raz miąłem , ale takie coś nigdy w życiu... czułem się jak skopany przez stado bizonów... chwała bogu ze te 4ml nie waliłem już w barka bo bym nie mógł ćwiczyć..

Niskie jakości sterydy , które są zanieczyszczone również powodują taki stan , tak samo jak nadmierna ilość alkoholu.

2) układ limfatyczny.

Zdarza to się bardzo rzadko
Jeśli zrobi się zastrzyk przebijając węzeł chłonny , będzie się miało nie lada obrzęk , który może przyjść bardzo szybko i stać się rozległy. Opuchlizna nie będzie jednak ciepła w dotyku , jak to ma miejsce przy podrażnieniu.

Lód i środki przeciwbólowe również w tym przypadku mogą pomóc doraźnie. Sam obrzęk również może zacząć mijać po 72 godzinach , maksymalnie może trwać do dziesięć dni

3) Infekcja i ropień.

Jest to najpoważniejsza sprawa i największy powód bólu po zastrzyku. Jest trochę podobne do podrażnienia... z miejscowym bólem , obrzękiem , ciepłym miejscem oraz zaczerwienieniem wokół mięśnia

Głowna różnica jest taka , ze po 72 godzinach podrażnienie ustępuje , natomiast gdy jest infekcja , będzie tylko gorzej.

Jest wiele powodów zanieczyszczenia...
Zła technika wykonania iniekcji , Żle zdezynfekowane miejsce zastrzyku , brudna igła , zanieczyszczone sterydy, chociaż roztwór olejowy nie jest dobrym środowiskiem dla bakterii , to zawsze jest jakieś ryzyko... ale wiadomo , ze dużo większe ryzyko jest kiedy bierze się kox na bazie wody... a ponieważ przeważnie ma się undery , to jakość i sterylność ich może mieć wiele do życzenia...

Jak postępować w sytuacji zakażenia?

Poprzez zakażenie organizm stara się stara się utrzymać bakterie aby nie dostały się do układu krążenia, poprzez rozwój torbieli. Jest to konieczne aby zapobiec zatruciu krwiobiegu.

Przede wszystkim będziesz potrzebował antybiotyków , wiec będziesz musiał jak najszybciej udać się do lekarza i jak najszybciej rozpocząć leczenie.Nie wykluczone , ze najlepszym rozwiązaniem będzie nacięcie i usunięcie tego zakażenia .....