Ciemna Strona Mocy - Forum

Pełna wersja: Odstawianie sterydów , czyli zejscie z cyku...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Odstawianie sterydów , czyli zejście z cyku...Sterydy to środki farmakologiczne, które mogą uzależniać psychicznie. Często sportowcy biorą sterydy przez długi okres czasu nie wiedząc, że ich organizm – w tym psychika – przyzwyczaja się do ich działania. Próby zaprzestania kuracji sterydami mogą prowadzić do pojawienia się tzw. zespołu odstawienia.

Jak odstawić sterydy?

Wraz z zażywaniem środków sterydowych, zmienia się równowaga biochemiczna i metaboliczna organizmu. Należy pamiętać, że środki sterydowe silnie wpływają na gospodarkę hormonalną organizmu oraz na działanie najważniejszych narządów w ludzkim ciele, takich jak nerki czy wątroba. Gwałtowne odstawienie środków sterydowych mogłoby mieć poważne konsekwencje dla organizmu, dlatego zaleca się stopniowe odstawianie sterydów.


Długotrwałe zażywanie środków sterydowych i próba ich odstawienia wiążą się z wystąpieniem tzw. zespołu odstawienia. Zespół odstawienia to reakcja organizmu na odstawienie lub zmniejszenie dawki substancji uzależniającej.Objawy zespołu odstawienia

Zespół odstawienia może objawiać się w różnoraki sposób. Ilość i nasilenie objawów zależą od wielu czynników, m. in. od rodzajów przyjmowanych sterydów i długości cyklów sterydowych. Do najczęściej spotykanych objawów zespołu odstawienia sterydów należą:


- osłabienie organizmu i uczucie zmęczenia,

- brak apetytu,

- podwyższona temperatura, stany podgorączkowe,

- biegunki,

- wzdęcia,

- bolesność mięśni, stawów i pleców,

- miejscowe obrzęki i opuchlizna,

- wysypka,

- osteoporoza.

- Zmiany nastroju , spowodowane wahaniem hormonów

- Depresja
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

www.ukraina-pracownicy.pl