Główna Suplementy AGMATYNA

AGMATYNA

przez CIEMNA STRONA MOCY
Opublikowany:: Ostatnia aktualizacja 1,K wyświetlenia

Agmatyna to biogenna amina złożona z jednego lub dwóch ładunków dodatnich. Jego cząsteczka jest niezbędna i stabilna, a lipofilność i wysoki udział wiązań wodorowych przekładają się na słabą wchłanialność. Substancja ta jest postrzegana nie tylko jako neuroprzekaźnik, ale także jako neuromodulator. W organizmie Agmatyna wpływa na poziom tlenku azotu, a także na proces rozszerzania naczyń krwionośnych. Dzieje się tak, ponieważ związek ten blokuje syntezę tlenku azotu poprzez regulację i hamowanie głównych enzymów odpowiedzialnych za jego produkcję. Agmatynę po raz pierwszy odkrył Albrech Kossel w 1910 roku. W wyniku swoich badań zaobserwował wytwarzanie tej substancji z argininy w naturalnym procesie fermentacji, prowadzącym do dekarboksylacji aminokwasu. Siarczan agmatyny może być wytwarzany przez ludzi poprzez konwersję argininy. W zależności od narządu proces ten przebiega z różną intensywnością.

 

Siarczan agmatyny ma solidne właściwości neuroprotekcyjne, wspierając tym samym układ nerwowy i chroniąc go przed substancjami toksycznymi. Związek ten ma również działanie rozszerzające naczynia krwionośne, poprawiając funkcję śródbłonka oraz skutecznie obniżając ciśnienie krwi. Siarczan agmatyny przyczynia się również do wzmożonej syntezy białek, a jego działanie na cykliczny AMP nasila proces lipolizy i sprzyja odchudzaniu. Podobnie jak arginina, substancja ta przyspiesza regenerację i bierze udział w produkcji tlenku azotu. Stymulowanie tego procesu sprzyja zdrowiu układu krążenia i minimalizuje ryzyko wielu chorób. Wykazuje funkcje antyoksydacyjne, dzięki czemu przeciwdziała wolnym rodnikom, które ograniczają rozwój i prawidłowe funkcjonowanie komórek. Siarczan agmatyny rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi, poprawiając tym samym ukrwienie i dotlenienie tkanek.

 

Siarczan agmatyny wykazuje działanie przeciwbólowe, jednocześnie uwrażliwiając organizm na stymulanty. Korzystnie wpływa na redukcję hormonów stresu poprzez optymalizację poziomu kortyzolu. Przyczynia się do wzrostu adrenaliny i noradrenaliny, a także dopaminy. Jego stosowanie poprawia tym samym nastrój i działa przeciwlękowo, zapobiegając depresji. Agmatyna może poprawić sprawność umysłową poprzez zwiększenie koncentracji i usprawnienie wielu procesów poznawczych. Ze względu na właściwości rozszerzające wydolność psychofizyczną często zaliczany jest do środków nootropowych. Siarczan agmatyny jest również stosowany w zapobieganiu chorobie Alzheimera, wywołanej insulinoopornością i nagromadzeniem splątków neurofibrylarnych w mózgu. Dzieje się tak, ponieważ substancja zapobiega spadkowi funkcji poznawczych, a także poprawia glikemię.

 

Siarczan agmatyny jest szczególnie ceniony przez sportowców, ponieważ środek ten powoduje uczucie „pompy mięśniowej”. Wynika to bezpośrednio z rozszerzenia naczyń krwionośnych, które prowadzi do poprawy wydajności mięśni poprzez dostarczanie większej ilości krwi i składników odżywczych w celu wsparcia budowy i regeneracji mięśni. Proces ten zachodzi przy odpowiednim ukrwieniu i dotlenieniu tkanek mięśniowych, dzięki czemu ich praca jest zoptymalizowana nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Tym samym siarczan agmatyny można znaleźć w składzie wielu produktów przedtreningowych, które znacząco poprawiają efektywność i wydolność sportowców.

 

Z kodem CSM macie 10% rabatu na cały asortyment www.power-zone.store

 

Art. Sponsorowany

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz