Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolo Yeung
#1
Bolo Yeung - Kto nie zna tego aktora ha!


Przede wszystkim z filmów karate.... np Kultowy krwawy sport..czy też Wejście smoka.


Bolo był zagorzałym praktykiem taijiquan, miał też za sobą wiele lat treningu z ciężarami. W latach 60. uciekł wpław do Hong Kongu, gdzie trenował adeptów body buildingu. Mimo iż miał tylko 168cm wzrostu , imponował swoją sylwetką. W 1970 zdobył tytuł Mr. Hong Kong w kulturystyce , który udało mu się utrzymać przez kolejne siedem lat.. W filmach również widać jaką miał sylwetkę... nie jedna osoba w tamtych czasach marzyła aby mieć taką klatkę jak on. Można przypuszczać, że również nie stronił od dopingu dostępnego w jego czasach.


Mając 23 lata po raz pierwszy zagrał w filmie Sap Saam Taai Bo. Znany był z ról bezlitosnych brutali. Jego przyjacielem był Bruce Lee który zaproponował mu rolę w słynnym „Wejściu smoka” Roberta Clouse’a, gdzie jeszcze jako Yang Sze wcielił się w postać małomównego… Bolo. Od tej pory aktor zaczął posługiwać się tym imieniem. Panowie poznali się na planie reklamy papierosów Winston, w której obaj brali udział. Lee był pod ogromnym wrażeniem możliwości Yeunga, z którym połączyła go ogromna przyjaźń.


Słabo znał język angielski, dlatego jego role ograniczały się zazwyczaj do kilku zdań. Filmy Współczesny gladiator i Współczesny gladiator 2 oraz TC 2000 to filmy, w których w końcu zagrał pozytywnego bohatera.


Bolo Yeung jest około 70 i choć nie jest już najmłodszy, trzeba przyznać, że na swoje lata wygląda świetnie. Oczywiście tajemnica dobrego wyglądu tkwi w sportowym trybie życia aktora,


Załączone pliki Obrazki
               


....Bierzesz jak dziecko , wyglądasz jak dziecko...

Właściciel serwisu
CIEMNA STRONA MOCY

http://www.ciemnastronamocy.pl
http://www.facebook.com/pages/Ciemna-Str...e=bookmark
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011720734408


Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości